« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

“Taneczny barok” – poranek muzyczny dla dzieci

9 lutego, 10:00 - 11:30

10 zł – 15 zł

Na spotkanie zapraszamy grupy szkolne oraz rodziców/opiekunów z dziećmi.

Spotkanie edukacyjne dla dzieci, które skonstruowane jest z dwóch przeplatających się części. Pierwsza z nich, to opowieść o historii tańców oraz utworów inspirowanych tańcem, druga natomiast to autorskie wykonanie wybranych utworów ilustrujących powyższe zagadnienie.

Spotkanie poprowadzi duet znakomitej wiolonczelistki barokowej Katarzyny Cichoń i perkusjonalisty Wojciecha Lubertowicza – zespół Perc.cello.

Zespół Perc.cello podjął się autorskiej reinterpretacji suit wiolonczelowych Jana Sebastiana Bacha ,która w brawurowy sposób przywraca zapomniany taneczny charakter suit, łącząc tradycję z nowoczesnością.
To oryginalne odczytanie utworów mistrza baroku nie jest prostym przeniesieniem ówczesnych rytmów, ale ich twórczym rozwinięciem.
Tradycyjne bębny obręczowe w połączeniu z nowoczesnymi technikami wykonawczymi oraz brzmieniem autentycznej wiolonczeli historycznej z czasów Bacha sprawiają, że duet Perc.cello po mistrzowsku przerzuca pomost między tym co stare, a nowe.

Wisienką na torcie prezentowanego programu będzie osobista opowieść artystów o swoich instrumentach. Muzycy opowiedzą o ich głęboko skrywanych historiach, o znaczeniu w poszczególnych krajach, a także o sposobie wydobycia dźwięku. Będzie to podróż w głąb Bliskiego Wschodu i Europy, podczas której będzie można posłuchać brzmienia instrumentów, które powstały wiele stuleci przed nami, a które wciąż zachwycają swoją uniwersalnością i hipnotyzują jakością współbrzmienia.

Szczegóły

Data:
9 lutego
Czas:
10:00 - 11:30
Koszt:
10 zł – 15 zł
Kategoria:

Organizator

Centrum Sztuki Mościce
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
dzieci

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl