« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tarnów Pierwsze Niepodległe

30 kwietnia 2015, 19:30 - 22:00

Wstęp za zaproszeniami

Kolejna partia darmowych zaproszeń będzie dostępna od wtorku 28 kwietnia.

31 października 1918 roku rano Tarnów był pierwszym polskim miastem wolnym od władzy zaborców.

W 2018 roku będziemy świętować setną rocznicę tego wyjątkowego wydarzenia. Tarnów do tej daty chce przygotować się już dziś. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny koncert inaugurujący obchody rocznicowe. Arcydzieła muzyki polskiej, w tym Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina, a na scenie młode gwiazdy i światowe tuzy muzyki klasycznej.

W koncercie 30 kwietnia o godz. 19.30 w Centrum Sztuki Mościce wystąpi Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Krakowską orkiestrą dyrygować będzie maestro Gabriel Chmura. W programie koncertu zabrzmią zaś arcydzieła muzyki polskiej: Uwertura “Morskie Oko” Zygmunta Noskowskiego, Koncert Fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz Symfonia a-moll nr 4 op. 61 Mieczysława Weinberga. W roli solisty wystąpi znakomity młody pianista Szymon Nehring, którego już jesienią podziwiać będziemy w zmaganiach o laury Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podczas koncertu w roli narratora wystąpi – Jerzy Trela.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa malarstwa Stanisława Westwalewicza – artysty, które najlepsze lata spędził w Tarnowie. Więcej informacji tutaj.

Wstęp wolny, wyłącznie za zaproszeniami.

Zaproszenia do odbioru w kasie Centrum Sztuki Mościce (ul.Traugutta 1) oraz w Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7).

Do roku 2018 będziemy Państwa zapraszać na cykl sesji popularno-naukowych mających na celu propagowanie wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, organizować będziemy koncerty muzyki kameralnej i symfonicznej. Odzyskanie Niepodległości chcemy świętować również na wesoło – na rockowo i patriotycznie. Rock ‘n’ roll zawsze grał dla wolności.  Sztukę ukażemy jako strefę wolnego języka artystycznego. Zaprezentujemy  twórców dawnych i współczesnych, którym temat wolności i niepodległości był i jest bliski z przywołaniem istotnych postaw twórczych.

Ogłoszone będą konkursy tematyczne na poziomach od przedszkoli do szkół wyższych.

W projekcie „Pocztówka do Niepodległości 100” będziemy aktywizować mieszkańców do poszukiwań w archiwach domowych pamiątek z okresu wojny światowej, powstań oraz walk o granice Polski. Wspólnie z instytucjami kultury planujemy artystyczne rekonstrukcje ważnych wydarzeń historycznych i patriotycznych. W przestrzeniach miasta odbywać się będą prezentacje multimedialne, wideo-art i inne ciekawe przedsięwzięcia.

plakat TPN

Szczegóły

Data:
30 kwietnia 2015
Czas:
19:30 - 22:00
Koszt:
Wstęp za zaproszeniami
Kategoria:

Organizator

Urząd Miasta Tarnowa
Telefon:
14 688 90 95
Strona internetowa:
www.tarnow.pl

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl