« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tradycyjna Gimnastyka Słowiańska

30 stycznia, 17:00 - 18:30

Wstęp wolny

30 stycznia, godz. 17:00 – 18:30 (wtorek) Tradycyjna Gimnastyka Słowiańska –  otwarty nabór nowych uczestniczek do grupy stałej

Warsztat pracy z własnym ciałem, mięśniami dna miednicy (mdm) i oddechem przeponowym. Zapraszamy po relaks i odprężenie. Gimnastyka słowiańska to zestaw 27 ćwiczeń wzmacniająco-rozciągająco-oddechowych. Dostosowana jest do potrzeb kobiecego ciała i kobiecej energii. Usprawnia stawy, kręgosłup, wzmacnia stabilność i równowagę, poprawia postawę.

Podczas ćwiczeń szczególną uwagę zwrócimy na oddychanie przeponowe, pracę mdm i ich synchronizację w procesie oddychania.

Prawidłowe oddychanie odbywa się torem przeponowym, ale wiele kobiet zatraca tę umiejętność.

Aby powrócić do zdrowego oddychania najpierw musimy sobie uświadomić w którym miejscu znajduje się ten rzadko doceniany mięsień, jak wygląda, jak funkcjonuje a następnie go uruchomić i „zaprosić do współpracy”.

Kiedy przepona, mięśnie brzucha i mięśnie dna miednicy współdziałają, to jelita i narządy wewnętrzne są naturalnie stymulowane. Podczas gimnastyki słowiańskiej trenujemy współdziałanie mogące pomóc w łagodzeniu bólów napięć miesiączkowych, objawów zespołu jelita drażliwego, ograniczyć problemy związane z refluksem.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Grupa może liczyć 20 osób – zapisy pod numerem 14 696 51 00 lub mania.nowosad@gmail.com

Proszę zabrać ze sobą koc i nieuciskający strój. Ćwiczenia wykonuje się na bosaka albo w skarpetach.

Szczegóły

Data:
30 stycznia
Czas:
17:00 - 18:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Dom Kultury Westerplatte 8a
Telefon:
14 696 51 00
Email:
westerplatte@tck.pl
Strona internetowa:
http://www.tck.pl/

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Dom Kultury Westerplatte 8a
Westerplatte 8a
Tarnów, Polska - małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map