« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty plastyczne: akwarela dla początkujących cz.2

28 grudnia 2022, 12:00 - 14:00

Udział bezpłatny

Zapisy od 22 grudnia (od godz. 10:00)

Liczba miejsc ograniczona.

Formularz online

OtwARTa Pracownia Sztuk Wizualnych TCK zaprasza na bezpłatne warsztaty „Akwarela dla początkujących” cz.2. Mile widziane są wszystkie chętne osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w malarstwie akwarelowym. Warsztaty zaczną się od części teoretycznej, w trakcie której uczestnicy poznają charakterystykę techniki, przykłady dzieł z historii sztuki oraz właściwości materiałów potrzebnych w pracy akwarelisty. Następnie w części praktycznej uczestnicy wykonają swoje kompozycje akwarelowe. Zajęcia skierowane są do uczestników w wieku 12+ i są przewidziane dla osób, które nie miały jeszcze styczności z akwarelą.

Spotkania w otwARTej Pracowni Sztuk Wizualnych odbywają się w przyjaznej, twórczej atmosferze z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i indywidualnego kontaktu z każdym uczestnikiem. W naszej pracowni nie ma miejsca na nudę i schematy. Podczas zajęć uczestnicy pracują na profesjonalnych materiałach dla artystów, zapewnionych przez Pracownię.

Warsztaty poprowadzi mgr sztuki Joanna Graniczkowska – absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie). Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje również jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych.

Wydarzenie jest częścią przedsięwzięcia „Wrota Kultury”. Projekt „Tarnów – Nowe Spojrzenie” realizowany w ramach Programu Rozwój Lokalny. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

Szczegóły

Data:
28 grudnia 2022
Czas:
12:00 - 14:00
Koszt:
Udział bezpłatny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
dzieci, młodzież

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl