Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Witamy w nanoświecie”

30 kwietnia 2018, godz. 18:00 - 19:00

Wstęp wolny

30 kwietnia o godzinie 18:00 w „Piwnicy pod Trójką” (Rynek 3) odbędzie się wernisaż bardzo niecodziennej wystawy „Witamy w nanoświecie”.

Znane nam wszystkim wystawy mają jednego, bądź kilku kuratorów. Natomiast w przygotowaniu ww. brało udział kilkadziesiąt osób – uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne. Jeden z eksponatów przygotowany został przez uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Tarnowie pod opieką pani mgr Moniki Senderek oraz pani mgr Renaty Kozioł.

Ekspozycja jest podsumowaniem realizowanego w Polsce międzynarodowego projektu edukacyjnego „Irresistible”, którego zadaniem było przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z odpowiedzialnymi badaniami naukowymi i innowacjami. Polscy uczniowie, podobnie jak ich rówieśnicy z 10 innych krajów, przez kilka miesięcy brali udział w zajęciach eksperymentalnych, dyskutowali o roli nauki w społeczeństwie, odwiedzali wyższe uczelnie
i naukowe wystawy interaktywne, by na koniec samodzielnie zaprojektować i wykonać eksponaty na szkolną wystawę interaktywną. Najciekawsze eksponaty opracowane przez uczniów złożą się na wystawę, która zostanie przedstawiona w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Wystawa czasowa, czynna do 26 sierpnia 2018 r.
Kurator wystawy: Marta Kuczyńska

Szczegóły

Data:
30 kwietnia 2018
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Telefon:
14 621 21 49
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Galeria pod Trójką
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 621 21 49
Strona internetowa:
www.muzeum.tarnow.pl