« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wszystkie strachy – Natalia Szyszkowska

10 maja, 18:00 - 20:00

wstęp wolny

Natalia Szyszkowska – „Wszystkie strachy”

Spotkanie autorskie i promocja książki

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie z tarnowianką Natalią Szyszkowską i rozmowę o jej debiutanckiej książce pt.: “Wszystkie strachy”. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 10 maja (wtorek), na godzinę 18.00 do Czytelni Czasopism Bieżących (ul. Krakowska 4, parter).

 

Natalia Szyszkowska –
Tarnowianka. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od szesnastu lat pracuje na stanowisku pedagoga w Bursie Międzyszkolnej w Tarnowie. Poza funkcją wychowawczą, prowadzi młodzieżowe kółko teatralne, które jest jej wielką pasją i pisarskim polem do tworzenia scenariuszy teatralnych.
Dzielenie się słowem, trwa od prawie pięciu lat. Autorka tworzy zarówno krótkie formy prozatorskie, takie jak opowiadania, oraz powieści. Tematyka jej prac dotyka najczęściej trudnych relacji międzyludzkich, życiowych wyborów i ich konsekwencji, jednym słowem, autorka pisze o tym, co w człowieku wewnątrz i na zewnątrz.
Jest laureatką konkursów literackich, takich jak; Małopolska Nagroda Poetycka Źródło, Gniewińskie Pióro, oraz konkurs na opowiadanie pandemiczne, organizowany przez Radio Kielce.
Dorobek literacki pisarki stale się powiększa. Publikowała w znakomitym kwartalniku Czas Literatury, w miesięczniku “Twórczość”, a jedno z opowiadań pisarki, trafiło do książki “Inspirowani Tyrmandem”.
Prywatnie, autorka jest zapaloną podróżniczką. Kocha literaturę skandynawską, iberoamerykańską, oraz wszystkie książki wybitnej, polskiej pisarki, Romy Ligockiej.
Thriller psychologiczny “Wszystkie strachy” jest debiutem książkowym autorki.

 

Szczegóły

Data:
10 maja
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Czytelnia Czasopism Bieżących
ul. Krakowska 4 (parter)
Tarnów, 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 80 21/22 w. 22