Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„wystARTowali”

12 września, godz. 18:30 - 19:30

Wstęp wolny

wystARTowali – czyli młodzi tarnowianie w Fundacji Bema20

„WystARTowali…” – to tytuł wystawy młodych Adeptów sztuki, kształcących się od roku w OtwARTej Pracowni Sztuk Wizualnych w Tarnowskim Centrum Kultury. Tytuł nieprzypadkowy i znakomicie oddający semantyczne znaczenie etapu twórczego rozwoju, na jakim aktualnie znajdują się Autorzy prezentowanych w Fundacji Bema20 prac.

„Wystartowali, czyli rozpoczęli swoją indywidualną drogę. Czasem bieg, a czasem spokojny spacer po ‘okolicy sztuki’, mający na celu nasycić zmysły, podziwiać piękno i urodę tego niezwykłego ’świata’ – tym bardziej fascynującego, że objawiającego swoje tajemnicze oblicze tylko tym bacznym obserwatorom, którzy patrzą na niego z uwagą, miłością i wrażliwym zachwytem.

I – co ciekawe – w każdym indywidualnym, autorskim ‘oglądzie’ tego ‘cudu natury’, jawi się on diametralnie inaczej! i z każdym ‘spojrzeniem’ wyjątkowo trafnie i zjawiskowo.
To dziwne, można by sądzić… przecież „koń, jaki jest, każdy widzi” – chętnie powtarzamy ten znany cytat ks. Benedykta Chmielowskiego. Wszyscy widzimy przecież błękit nieba, zieleń drzew, światło i cień danego przedmiotu… Nic nadzwyczajnego (?). Nie wszyscy jednak potrafimy przekazać te spostrzeżenia w sposób nietuzinkowy. Urzekający wizualną atrakcyjnością formy i koloru, dobrze wyartykułowanym językiem plastycznym, zgodnym z zasadami jego gramatyki i prawidłami technologii.

Obecna prezentacja pięciu Młodych Artystów: Katarzyny Biczak, Katarzyny Drwal, Zuzanny Podleśny, Konrada Radlińskiego i Ewy Skalskiej „– najmłodszej Uczestniczki wystawy” dowodzi, że mamy do czynienia z wyraźnie zarysowanymi już postawami twórczymi. Twórcami o indywidualnym rysie temperamentu i charakterze ekspresji plastycznej. Podążających tą samą drogą, do jednego celu, a mówiących własnym, coraz to bardziej mocnym i pięknie brzmiącym głosem.

W kolejnych ‘podróżach’ życzę Wam wielu niezwykłych olśnień, nieustannie szeroko otwartych oczu i wytrwałości w chwilach zmęczenia! I dziękuję za wspólną ‘przechadzkę’ po arkanach sztuki”

dr Anna Śliwińska

Informacje:

  • wernisaż: 12 września 2019 r., godz. 18.30
  • czas trwania wystawy: 12 – 17.09.2019 r.,
  • kuratorka wystawy: dr. Anna Śliwińska
  • wstęp wolny

Szczegóły

Data:
12 września
Czas:
18:30 - 19:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Bema 20
Telefon:
531-837-134
Email:
kontakt@bema20.pl
Strona internetowa:
www.bema20.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Bema 20
ul. Bema 20
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
508-314-922
Strona internetowa:
www.bema20.pl