Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Wystawa prac Krystyny Baniowskiej-Stąsiek

25 lipca 2017, godz. 17:00 - 18:00

„Wycinane, wydzierane”

Wystawa prac Krystyny Baniowskiej-Stąsiek

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie

Ul. Krakowska 4 (I piętro)

Wernisaż 25 lipca, godz. 17.00.

 

Od 25 lipca 2017 r. w Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, będzie można oglądać blisko 70 prac wykonanych głównie w technice collage, których autorką jest ceniona tarnowska artystka – Krystyna Baniowska- Stąsiek.

Tak o wystawie „Wycinane, wydzierane” mówi Autorka:

„Każdy dzień jak kosz wielkanocny wypełnia się rozlicznymi wydarzeniami, reklamami, dyskusjami, informacjami, także poezją, zagubionym psem i kotem, katastrofą, atakiem terrorystycznym, recenzją, koncertem, nekrologiem – nie ma początku ani końca.

Co robić?

Ciach, ciach, ciach nożyczkami, świat rozsypał się, rozbił jak lustro. Zbieram kawałki, kolorowe, szare, zielone, małe i duże – nie porządkuję, lecz zmieniam ich miejsce. Zaczyna się kalejdoskop, zagęszcza się atmosfera, czasem zaduma uśmiecha się ironicznie, poetycki smaczek spada politykowi na ramię. Na innej karcie tajemnicza dama zjada frykasy, orzeł ubiera kapelusz, motyl gubi okulary, Charlie Hebdo staje się mną i to jest collage.

W tej sklejanej preparacji świat staje się na nowo ożywiony, pełen obfitości, niespodzianek i tajemnic. Zapraszam do niego.”

KRYSTYNA BANIOWSKA -STĄSIEK jest absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1968 roku uzyskała dyplom w dziedzinie grafiki artystycznej. W latach 1976-1996 pełniła funkcję dyrektora Biur Wystaw Artystycznych w Tarnowie, oraz współpracowała z tarnowskim Oddziałem Związku Polskich Artystów Plastyków. Realizowała liczne projekty Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie promocji sztuki polskiej i tarnowskiej za granicą. Były to wystawy m.in. w Budapeszcie, Paryżu, Bratysławie, Wiedniu, Berlinie, Żytomierzu i Lwowie. Swoje prace pokazywała na wystawach tarnowskich (Salony Jesienne od 1969 r.) i ogólnopolskich (Kraków, Rzeszów, Nowy Sącz, Opole). Od 1996 roku jest na emeryturze, zajmuje się twórczością własną, organizacją wystaw w galeriach oraz kolekcjonerstwem. W 2000 roku zamieszkała we Francji, i odtąd dzieli swój czas na realizację projektów artystycznych pomiędzy oba kraje. Od 2002 roku corocznie organizuje międzynarodowy plener malarski „Sacrum” w Tuchowie.

 

Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8.00-15.00, środa: 10.30-18.00. Wstęp wolny.

 

Szczegóły

Data:
25 lipca 2017
Czas:
17:00 - 18:00
Kategoria:

Miejsce

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie
ul. Krakowska 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy