« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XV Festiwal Mała Talia

3 grudnia 2023, 15:00 - 16:30

15 zł

Teatr Solskiego zaprasza na teatralne święto dla swoich najmłodszych widzów – jubileuszowy XV Festiwal Mała Talia, który odbędzie się w dniach od 1 do 10 grudnia 2023.

Festiwal zainauguruje premiera “Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” przygotowana przez tarnowski teatr, który zaprezentuje także spektakl “Jaś i Małgosia”. Gościnnie wystąpią Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, Teatr Figur z Krakowa oraz Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry.

Program festiwalu:

– Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, reż. Monika Czajkowska, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

To historia o odwadze do podjęcia ryzyka i wprowadzenia zmian w swoim życiu. Każda z dziesięciu skarpetek opuszcza kosz na brudną bieliznę i rusza w nieznane, żeby odmienić swój los i znaleźć swoje przeznaczenie. To także opowieść o tym, że każda osoba jest inna, a nasze potrzeby się różnią. Jednym zależy na karierze, inni szukają bliskości, jeszcze inni chcą decydować. Ktoś potrzebuje docenić swoją wyjątkowość, a ktoś spełnia się pomagając innym. Są osoby pragnące przygody, są takie które szukają piękna i takie, które odnajdują się w rozwiązywaniu zagadek. Najważniejsze, że każdy z nas – i skarpeta, i człowiek – może o sobie decydować. Może też zawsze zmienić swoją decyzję, jak Prawa Pasiasta Skarpeta, która postanawia wrócić. I to jest w porządku, ponieważ chodzi o to, aby żyć w zgodzie z sobą.

Spektakl będzie miał formę widowiska i opowie dziesięć znanych z książki Justyny Bednarek historii skarpetek. Będzie peanem na cześć wolności i różnorodności, która jest piękna.

1 grudnia (piątek), 5 i 6 grudnia (wtorek, środa), godz. 9:00 i 11:30, Duża Scena
Cena biletu na spektakle dopołudniowe: 30 zł/os.

2 grudnia (sobota), godz. 15:00 – pokaz przedpremierowy
3 grudnia (niedziela), godz. 15:00 – PREMIERA i Inauguracja XV Festiwalu Mała Talia
Cena biletu weekendowego: 15 zł/os.

Spektakl dla widzów 5+

– Monika Wenta „Jaś i Małgosia”, reż. Matylda Baczyńska, Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Piękna muzyka, wiele piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, wartka akcja pozwolą na nowo spojrzeć na bardzo dobrze znaną nam baśń. Każdy, dorosły i dziecko, znajdzie w świecie „Jasia i Małgosi” coś dla siebie.

Bajka skupia się na opowiedzeniu o relacjach międzyludzkich. Jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie.

7 grudnia (czwartek), godz. 9:00 i 11:00, Duża Scena
Cena biletu: 25 zł
Czas trwania: 70 minut

Spektakl dla widzów 4+

– „Żabcia i Ropuch” reż. Marta Kwiek, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

na motywach opowiadań z cyklu FROG AND TOAD Arnolda Lobela

To pełna poczucia humoru prosta opowieść o przyjaźni żywiołowej Żabci i pesymistycznego Ropucha, którzy wspierają się w codziennych sytuacjach i problemach. Wszystkie działania zawsze inicjuje Żabcia, głównie po to, by podnieść na duchu swojego przyjaciela, służąc mu radą, pomocą i ciepłym słowem.

Spektakl ŻABCIA I ROPUCH ma uświadomić najmłodszym odbiorcom, jakie wartości w życiu są naprawdę istotne. To historia nie tylko o przyjaźni i odpowiedzialności, ale także o odkrywaniu siły empatii i szacunku, jakim powinniśmy darzyć drugiego człowieka. Spektakl z pewnością nauczy, że wymienione cechy są najbardziej pożądanymi i właściwymi, by po prostu żyło się lepiej.

8 grudnia (piątek), godz. 9:00 i 11:00, Duża Scena
Czas trwania: 55 minut
Cena biletu: 28 zł

Spektakl dla widzów 3+

– “Do góry” reż. Alicja Morawska-Rubczak, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry

“Do góry” to spektakl stworzony z myślą o widzach najnajmłodszych – tych od kilku miesięcy do 3 roku życia oraz bliskich im dorosłych, którzy wspólnie chcą doświadczyć teatru formy. “Do góry” jest zachwytem nad bogactwem, pięknem i niezwykłością karkonoskiej natury i zabiera widzów w pełną abstrakcyjnych skojarzeń podróż w górę i w głąb siebie. Spektakl jest zaproszeniem do działania. To zachęta do budowania przez rodziców relacji z dziećmi, które oparte są na wspólnym doświadczaniu przyrody, poszukiwaniu w niej sensu i piękna, zapośredniczonym poprzez współbycie w sztuce.

Występują: Diana Jonkisz, Dorota Fluder-Głowacka, Rafał Ksiądzyna

9 grudnia (sobota), godz. 11:00, Mała Scena
Czas trwania: 45 minut
Cena biletu: 20 zł
Wiek: 0-3 latka z opieką

– „Bracia polarnej zorzy” reż. Dagmara Żabska, Teatr Figur z Krakowa

Spektakl „Bracia polarnej zorzy” to magiczne opowieści oparte na legendach i baśniach Morza Bałtyckiego, zaśpiewane po estońsku, fińsku, litewsku, łotewsku i polsku. Śpiew oraz kilkanaście prostych instrumentów sprawia, że cała przestrzeń staje się żywa i wypełnia się dźwiękiem a niezwykłe historie przedstawiane są za pomocą teatru cieni. Wielobarwne obrazy tworzą aktorzy Teatru Figur Kraków. Głównymi środkami wyrazu są światło, cień i lalka. Zespół Teatru Figur eksperymentuje ze źródłami światła, filtrami polaryzacyjnymi, kolorowymi multiplikacjami obrazów, tworząc zachwycające klipy cieniowe do utworów muzycznych. Bohaterami spektaklu są niezwykli mieszkańcy wód morskich, podwodne zamki i morskie zwierzęta, bogowie i władcy morskich krain czy czarodziejski młynek.

To niezwykle przyjemne w warstwie muzycznej i wizualnej przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci, całych rodzin, miłośników dobrej muzyki, spektakli teatralnych i ciekawych realizacji.

10 grudnia (niedziela), godz. 16:00, Duża Scena
Czas trwania: 55 minut
Cena biletu: 20 zł

W drugiej połowie listopada będą się odbywać wydarzenia towarzyszące XV Festiwalu Mała Talia w postaci warsztatów teatralnych, skierowane do dzieci i młodzieży, o których poinformujemy już wkrótce!

Rezerwacje i sprzedaż biletów na spektakle w ramach XV Festiwalu Mała Talia 2023 ruszy 26 października o godzinie 14:00 – kontakt: Biuro Promocji i Organizacji Widowni: 14 688 32 87, 784 976 025 lub 668 323 998

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2023
Czas:
15:00 - 16:30
Koszt:
15 zł
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
dzieci, młodzież

Miejsce

Teatr im. L.Solskiego
Mickiewicza 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
wwww.teatr.tarnow.pl