Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Za horyzont domu” prof. Bogusław Marek

10 maja, godz. 19:00 - 21:00

15zł

„Świat nie kończy się na tym, co widzimy”
Gość specjalny: prof. Bogusław Marek

Moje zamiłowanie do podróży pojawiło się na długo zanim zostałem „Bobem” (tak nazwał mnie kolega, z którym dzieliłem pokój w warszawskim akademiku, kiedy dowiedział się, że będę studentem filologii angielskiej). Nigdy jednak nie byłem prawdziwym podróżnikiem. Wszystkie moje podróże musiały mieć jakiś cel. Zwiedzanie, poznawanie nowych ludzi i nowych miejsc były zawsze interesującym dodatkiem do głównego celu wyjazdu – konferencji, wykładów, odwiedzin znajomych. Chociaż dość wcześnie udało mi się bywać w Wielkiej Brytanii a nawet w Japonii, „prawdziwe” podróże i całkiem nowy cel rozpoczęły się od przypadkowego spojrzenia na wielki plakat na jednej ze stacji metra w Londynie reklamujący pracę jakiejś fundacji pracującej z niewidomymi dziećmi a nieco później wypowiedź niewidomego ucznia: „Ja znam taki wyraz ‘rysunek’ ale ja nie wiem co to znaczy”. I tak zaczęły się moje „prawdziwe” i najciekawsze podróże w świat dzieci niewidomych od Alaski po Tokio i Sydney i nowy cel tych podróży – pokazanie niewidomym mojego świata, świata ludzi widzących.

Bogusław ’Bob’ MAREK

Anglista. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor KUL CAN – Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Z KUL-em związany od 1981 roku gdzie od lat 90-tych organizuje bezpłatne lekcje języka angielskiego dla dzieci niewidomych. Kierowana przez niego do roku 2016 katedra tyflodydaktyki języka angielskiego była jedyną w Polsce placówką przygotowującą anglistów do pracy z niewidomymi uczniami.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się występując na międzynarodowych konferencjach (w Wlk. Brytanii, Turcji, Francji, Holandii, Irlandii, Islandii, USA, Szwecji, Australii, Nowej Zelandii, w Japonii, Brazylii, Singapurze i w Emiratach Arabskich). Odpowiadając na szczególne braki w edukacji niewidomych uczniów organizuje bezpłatne kursy metodyki nauczania języka angielskiego a także warsztaty z tworzenia i rozumienia grafiki dotykowej w krajach, w których taka pomoc jest niedostępna lub niewystarczająca – w Indiach, w Nepalu, Samoa i Palau. Za program nauczania języka angielskiego uczniów niewidomych, w 2002 roku królowa Elżbieta II uhonorowała ‘Boba’ Orderem Imperium Brytyjskiego.


Informacje / Bilety:

Data: 10 maja 2019 r., godz. 19:00
Bilety: 15 zł
Antresola: miejsca nienumerowane
Sprzedaż i informacje: Kasa CSM – tel. 14 633 46 04
Rezerwacja biletów ważna 3 dni

Szczegóły

Data:
10 maja
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
15zł
Kategoria:

Organizator

Centrum Sztuki Mościce
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl