« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zdearzenia 2015 – Święto Miasta Tarnowa

25 czerwca 2015, 10:00 - 22:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

afisz zdearzenia 201525 czerwca  czwartek – prolog

18.00 „Zmienić wszechświat jest możliwe”. Wystawa rodzinna Karwatów. Skwer o. Kokocińskiego, Galeria Hortar

Ekspozycja prac artystycznych rodziny Karwatów obejmuje malarstwo, rzeźby, mozaiki, grafiki, pisanki oraz wiersze. Zmarły niedawno Kazimierz Karwat był nie tylko głową rodziny, ale i prawdziwym człowiekiem sztuki (malarz, rzeźbiarz, poeta, pisarz), a także uznanym nauczycielem. Jego żona – Zofia Geszejter-Karwat, dzieci (Miłosława, Światosław, Miłosz, Lubosz) oraz wnuki (Ronja, Maciej, Robert) reprezentują różne dziedziny sztuki i to właśnie, obok prac nieżyjącego seniora rodu zostanie pokazane w galerii Państwa Kopczyńskich.

Teatr Nie Teraz postanowił wieczór ten ubogacić specjalną akcją artystyczną, czyli paradą klaunów – “wprowadzeniem procesyjnym” prac rodziny Karwatów do Galerii. Na trasie od Skweru o. Kokocińskiego ulicą Piłsudskiego do Galerii Hortar, wydarzy się wiele, co zagwarantują aktorzy TNT oraz zaproszeni goście (muzycy i statyści). Dodatkowym akcentem tego wieczoru będzie promocja najnowszego, 15. numeru “Intuicji” – czasopisma kulturalnego TNT, w którym osobny blok materiałów poświęcony będzie właśnie postaci Kazimierza Karwata.

20.30 „Apetyt na czereśnie” – spektakl teatralny. Pasaż Tertila

Mężczyzna i Kobieta po rozwodzie. Spotkają się w przedziale w pociągu i zaczną rozmawiać, ale będą też Rycerzem i Księżniczką, Inżynierem i Zochą, Tomaszem i Moniką- postaciami ze swojej wspólnej przeszłości. Dialogi między nimi będą nie tylko finezyjne i dowcipne, ale też przeplatane wyjątkowej urody piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego.

Spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” to historia związku jednej pary – bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko – męskiej, w czym Agnieszka Osiecka była niedoścignioną mistrzynią. On i Ona w czasie podróży pociągiem z Warszawy wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być?

26 czerwca – piątek

26-28 czerwca  „Samorząd. Demokracja. Wolność.  JA, TY, MY = SAMORZĄD” – wystawa plenerowa. Rynek

Wystawa składa się z 10 modułów:

  • 20 plansz w atrakcyjny i dostępny sposób prezentuje m.in. historię samorządu terytorialnego, sylwetki ojców polskiej samorządności i premierów czasu reform, miejsce samorządu w strukturze polskiego państwa, zadania i kompetencje trzech rodzajów samorządu, wpływ samorządu na rozwój Polski
  • 20 plansz prezentujących sukcesy gmin, powiatów i województw z ostatnich 25 lat w formie zdjęć nadesłanych przez samorządy, w tym Tarnów (kolorowe kolaże ukazujące zmieniającą się Polskę).

10.00 – 19.00 – Jarmark Galicyjski. ul. Wałowa

W programie Jarmarku: prezentacja rękodzieła, wygasających rzemiosł oraz wszelkiego rodzaju niepowtarzalnych wyrobów i regionalnych produktów kulinarnych. Ponadto warsztaty wytwarzania i malowania gipsowych figurek dla dzieci, warsztaty rzeźbiarskie, malowanie twarzy, występy kapel i zespołów regionalnych

Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, a do wyboru będzie wiele ciekawych i oryginalnych wyrobów, takich jak: wszelkiego rodzaju biżuteria z drewna, filcu, koronki, kamieni, metalu; rzeźby drewniane, aniołki gipsowe, zabawki dla dzieci, torebki, kompozycje z suszonych kwiatów, wyroby decoupage i wiele innych. Ponadto imprezę wzbogacą regionalne produkty kulinarne, czyli tym razem coś dla ciała: góralski oscypek, swojskie wędliny i przetwory, naturalne przyprawy, chleb wiejski, nalewki, itp.

10.00 – 19.00 – występy u Króla Łokietka

Koncerty kapel ludowych oraz konkursy

14.00-18.00 CAMERA OBSCURA – we wnętrzu aparatu,  ZPAP Rynek 4

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak powstaje zdjęcie, co dzieje się we wnętrzu aparatu fotograficznego: jak fotografowane obrazy uwiecznione zostają prze migawkę obiektywu i jak obraz tworzy się na kliszy aparatu, a może po prostu chcesz poczuć się jak to jest być we wnętrzu aparatu? Może nie uwierzysz ale na te wszystkie pytanie odpowiedź tkwi w Camera Obscura, którą stanie się podczas dni miasta (26-28 czerwca) wnętrze siedziby ZPAP Okręg Tarnowski – Rynek 4, gdzie każdy chętny o każdej równej godzinie (między 14 a 18) będzie mógł poczuć się jak we wnętrzu aparatu fotograficznego, który wypełni wiele nieoczywistych i zjawiskowych atrakcji.

Camera Obscura czyli pierwowzór aparatu fotograficznego, to proste urządzenie tworzące światłoszczelną ciemnie optyczną, do której wnikające przez maleńki otwór światło tworzy na białej ścianie naprzeciwko otworu rzeczywisty odwrócony obraz obiektu znajdującego się przednim. Z możliwości Camery Obscury od wieków korzystali malarze i graficy (jak m.in. Leonardo da Vinci), którym służy ona do wyznaczania perspektywy malowanych pejzaży. Jest to również jedno z najstarszych urządzeń dzięki któremu podziwiało się zaćmienie Słońca. Jego analogiczność działania do aparatu fotograficznego jest oczywista, a prostota budowy sprawia że możemy je stworzyć zarówno z pudełka jak i całego pokoju, wystarczy bowiem całkowicie wyciemnić pomieszczenie i uczynić mały otwór przez które będzie do niego wnikać światło, by mogło je wypełnić w całości zjawiskowy efekt, obraz charakteryzujący się miękkością, łagodnym kontrastem, rozmyciem, nieskończoną głębią ostrości oraz zupełnym brakiem dystorsji. Nadając tym samym nowego wymiaru spojrzenia i obrazowania nie tylko na całość pomieszczenia ale i każdy znajdujący się w nim przedmiot czy nawet nas samych, którzy znajdując się w takim pomieszczeniu możemy poczuć się jak we wnętrzu aparatu fotograficznego.

Atrakcje towarzyszące:
– Wystawa fotografii – Bogusława Rawińskiego, we wnętrzu Camery Obscury.
– Plenerowa akcja artystyczna (LandArt) pt. “Fotografie sennych słów”.

16.30 – 18.00 “Śniadania i podwieczorki na trawie z…”.  Tańczymy przeciwko przemocy – warsztaty zumby. Muzeum Etnograficzne

Celem “Śniadań i podwieczorków na trawie z…” jest w niebanalnej i nowatorskiej formie edukować i rozwijać kompetencje związane z nawiązywaniem i budowaniem relacji międzyludzkich, umiejętnością kluczową dla prawidłowego społecznego funkcjonowania, propagowanie postaw społecznych, życia rodzinnego oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu. Ich zadaniem jest pełnić rolę społeczno twórczą, sprzyjać integracji mieszkańców tych młodszych i starszych, dialogowi międzypokoleniowemu, dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami. Celem projektu jest eksperyment z przestrzenią miejską jako alternatywą spędzenia wolnego czasu podczas weekendu czy letniego popołudnia na świeżym powietrzu zamiast w galerii czy przed ekranem telewizora, razem z rodziną i innymi mieszkańcami Tarnowa.

17.00 Gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w Dziedzinie Kultury oraz stypendiów artystycznych. Koncert Marcina Wyrostka & Coloriage. Teatr im. L. Solskiego

Inauguracja Święta Miasta Tarnowa Zdearzenia 2015.

Projekt Coloriage to kwartet instrumentalny, który powstał w 2005 roku ze współpracy Marcina Wyrostka, Mateusza Adamczyka i Piotra Zaufala. Nasze wykonania charakteryzuje połączenie muzyki ludowej z możliwościami jakie daje jazzowa improwizacja. Etniczne brzmienie projektu dopełnił Krzysztof Nowakowski swoim zestawem instrumentów perkusyjnych. Słowo „coloriage” oznacza kolorować, malować. Taka właśnie jest muzyka zespołu, brawurowa, pełna emocji, wielobarwna. Inspiracje czerpiemy z muzyki bałkańskiej, węgierskiej, cygańskiej i żydowskiej. W roku 2011 powstała płyta „Marcin Wyrostek Coloriage” która pokryła się PODWÓJNĄ PLATYNĄ, a także otrzymała nagrodę Bestseller Empiku 2012.

Skład zespołu: Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

19.00 S.M. Rock, Nosowska – koncert.  Rynek

Młodzi adepci rocka i ich nauczyciele ze Szkoły Muzyków Rockowych S.M.Rock, działającej od 22 lat w TCK oraz Katarzyna Nosowska w solowym projekcie (po raz pierwszy w Tarnowie) wystąpią podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji ZDEARZEŃ na tarnowskim Rynku.

S.M. ROCK – Szkoła Muzyków Rockowych

Szkoła działa nieprzerwanie od 1993r., kiedy to z inicjatywy Tomasza Kapturkiewicza, aktualnie Dyrektora TCK, do współpracy w roli nauczycieli zaproszono najlepszych tarnowskich muzyków. Podstawowym założeniem Szkoły S.M.Rock było i nadal jest przygotowanie młodych muzyków do grania muzyki rockowej (a także innych gatunków) w zespołach oraz pogłębianie ich umiejętności gry na instrumentach tj. gitara, bas, keyboard, perkusja, śpiew. Na przestrzeni wielu lat działalności przez Szkołę Muzyków Rockowych przewinęło się kilkuset uczniów, z których najzdolniejsi i najbardziej utalentowanie są zawodowymi muzykami. Roszady występowały też na szczeblu kadrowym, a obecnie zajęcia prowadzą: Żaneta Lubera – spiew, Norbert Pajek – gitara, Piotr “Quentin” Wojtanowski – bas, Bartek Rojek – perkusja, Piotr Niedojadło – klawisze.
Uczniowe pod czujnym okiem swoim muzycznych mentorów na plenerowy koncert przygotowują największe przeboje muzyki popowej i rockowej.

NOSOWSKA

Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych, solowo nagrywa od 1996 r. Wtedy to pod szyldem Nosowska ukazał się album „puk puk” z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od dokonań jej rodzimej formacji. Zarówno publiczności, jak i krytykom, nowe wcielenie Nosowskiej przypadło do gustu.

W kolejnych latach, równolegle z działalnością w Hey’u, Nosowska wydała płyty: „Milena” (1998), „Sushi” (2000) oraz „UniSexBlues” (2007), która jest wspólnym projektem Nosowskiej i Marcina Macuka, kompozytora i producenta współpracującego z Hey’em. Album stał się niemal natychmiast Złotą Płytą, a trasa UniSexBlues Show była pasmem szalonych i wielce energetycznych koncertów. Styczeń 2008 r. przyniósł Nosowskiej nagrodę Fenomen Przekroju za „rzadkie wyczucie klasy, ucho do dobrych tekstów, głos do śpiewania i nieprzeciętny nos do współpracowników.” Z kolei podczas gali Fryderyk 2008 płyta „USB” została uznana albumem roku muzyki alternatywnej. Nosowska odebrała też statuetki w kategoriach: autor roku, wokalistka roku i piosenka roku –„Era retuszera”, do której klip nakręciła Anna Maliszewska, również nagrodzona Fryderykiem.

15 września 2008 r. artystka wraz ze swoim zespołemUniSexBlues Band była gościem specjalnym koncertu galowego XI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, podczas którego zaprezentowała piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej. Entuzjastyczna reakcja publiczności, ale przede wszystkim niezwykły klimat, jaki wytworzył się między muzykami zaowocowały nagraniem płyty „Osiecka” , na której znalazły się takie utwory jak: „Na całych jeziorach ty”, „Uroda”, „Zielono mi”, czy przejmująco zinterpretowana „Kto tam u ciebie jest?”. Album został bardzo ciepło przyjęty przez słuchaczy i pokrył się podwójną Platyną, otrzymał również Fryderyka w kategorii piosenka poetycka, natomiast Katarzyna Nosowska została uznana wokalistką roku 2009.

22 sierpnia 2011 r. w radiowej Trójce po raz pierwszy został zagrany utwór „Nomada”, który był zapowiedzią nowej płyty Nosowskiej zatytułowanej „8”. Artystka postawiła na sprawdzonych współpracowników. Autorem wszystkich piosenek jest Marcin Macuk, który razem z Marcinem Borsem (m.in. Nosowska „Osiecka”) jest również producentem płyty. Teksty oczywiście napisała Katarzyna. Album miał swoją premierę 23 września i ukazał się nakładem wytwórni Supersam Music. Drugim singlem z płyty „8” została piosenka „O lesie”, która promowała jednocześnie kampanię Natura 2000. Poczuj to! prowadzoną przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. W grudniu 2011 album uzyskał status platynowej płyty za sprzedaż ponad 30 tys. egzemplarzy.

Rok 2012 i 2013 to m.in.: artystyczne zarządzanie projektem Męskie Granie oraz trasa koncertowa Nosowska .zip, z przekrojowym repertuarem. Oprócz najważniejszych i najbardziej znanych utworów z solowej działalności Katarzyny, można było usłyszeć dawno  nie grane utwory z okresu współpracy z Andrzejem Smolikiem.

19.30 – Dancing w Parku Strzeleckim

Propozycja dla osób kochających taniec, którą poprowadzi wodzirej Robert Frudziński.

27 czerwca – sobota

10.00 – 19.00 – Jarmark Galicyjski, ul. Wałowa

W programie Jarmarku: prezentacja rękodzieła, wygasających rzemiosł oraz wszelkiego rodzaju niepowtarzalnych wyrobów i regionalnych produktów kulinarnych. Ponadto warsztaty wytwarzania i malowania gipsowych figurek dla dzieci, warsztaty rzeźbiarskie, malowanie twarzy, występy kapel i zespołów regionalnych

Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie, a do wyboru będzie wiele ciekawych i oryginalnych wyrobów, takich jak: wszelkiego rodzaju biżuteria z drewna, filcu, koronki, kamieni, metalu; rzeźby drewniane, aniołki gipsowe, zabawki dla dzieci, torebki, kompozycje z suszonych kwiatów, wyroby decoupage i wiele innych. Ponadto imprezę wzbogacą regionalne produkty kulinarne, czyli tym razem coś dla ciała: góralski oscypek, swojskie wędliny i przetwory, naturalne przyprawy, chleb wiejski, nalewki, itp.

10.00 – 12.00 – SUPER PŁYWAK uroczyste zakończenie akcji – Basen w Tarnowie-Mościcach

10.00 – 19.00 – występy u Króla Łokietka

Koncerty kapel ludowych oraz konkursy

11.00 „Śniadania i podwieczorki na trawie z…” Muzeum Etnograficzne

Pozytywni EGOiści – warsztaty budowania poczucia wartości i samoakceptacji. Kocham, lubię, szanuję siebie i innych – warsztaty psychologiczne.

14.00-18.00 CAMERA OBSCURA – we wnętrzu aparatu, ZPAP Rynek 4

Jak powstaje zdjęcie, co dzieje się we wnętrzu aparatu, jak fotografowane obrazy zostaja uwiecznione przez migawkę obiektywu i jak obraz tworzy się na kliszy aparatu.

14.00-18.00 – V piknik WAKACJE Bawmy się bezpiecznie oraz akcja Kaski i odblaski,  Park Strzelecki

W programie imprezy rodzinnej m.in. gry i zabawy, konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu i psów policyjnych.

15.00DalekosiężniCSM impreza biletowana

15.00 Pierwszy krok do Orientu – Leszek Szczasny

16.30 Santiago de Compostella pieszo – Daria Urban i Wojciech Kostyk

18.00 Rowerem na Krańce Świata – Agnieszka Waligóra

19.30 W 1405 dni dookoła świata Magda i Tomek Bogusz

16.00 Strefa relaxu w BWA (wernisaż) BWA Park Strzelecki

 „Łysogórski eksperyment. Ceramika artystyczna i mozaiki dla architektury”.

(kuratorki: Barbara Bułdys, Bożena Kostuch), wernisaż o godz. 18:00, wystawa czynna do 23 sierpnia.

Wystawa „Łysogórska ceramika” będzie obszerną prezentacją współczesnego dziedzictwa Małopolski jakim jest ceramika architektoniczna wypalana w „Kamionce” w małopolskiej wsi Łysa Góra i powszechnie używana jako dekoracja budynków w całej Polsce głównie w latach 60-80. XX w. Wystawa łączyć będzie oryginalne płyty ceramiczne pozyskane ze zbiorów różnych instytucji i osób prywatnych, archiwalia pokazane w nowoczesnej multimedialnej formie oraz współczesne wątki interpretujące to dziedzictwo. Istotną postacią, którą chcemy pokazać będzie nieżyjący już Bolesław Książek (1911-1994), kierownik artystyczny „Kamionki”.

Wydarzeniami towarzyszącymi wystawie będą warsztaty dla różnych grup wiekowych oraz wakacyjne spacery po mieście i wycieczki rowerowe szlakiem ceramiki.

19.00 Fisz Emade Tworzywo i Nowe Sytuacje – koncert. Rynek

Fisz Emade Tworzywo

Mineły trzy lata od premiery albumu „Zwierze bez nogi“, na której FISZ i EMADE przypomnieli publiczności o swojej wielkiej inspiracji muzyką hiphopową z lat 90-tych.

Przez lata przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. Tak właśnie jest na najnowszym albumie braci Waglewskich pt „MAMUT“.

To jest nasza najbardziej melodyjna płyta – mówi FISZ. Obok utworów hiphopowych tak charakterystycznych dla duetu, na płycie pojawił się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym, czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Nie małym zaskoczeniem będzie dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel PYŁ.

Co ciekawe, tym razem również można usłyszeć piosenki inspirowane brzmieniami lat 80 i 90. Zespół zmierzył się z muzyką elektroniczną tamtych lat, w czym bez wątpienia pomogły oryginalne instrumenty z epoki, które przyczyniły się do dominującego brzmienia płyty „MAMUT“.

Nowe Sytuacje

W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty zespołu Republika ”Nowe Sytuacje”. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Umieszczone na nim utwory „Arktyka”, „Śmierć w bikini”, „Halucynacje” czy „Znak równości” momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc przy tym ani trochę na świeżości. Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego, zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami do dziś elektryzuje.

Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie Od Nowa w grudniu 2013 roku. Poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem wystąpili: Bartłomiej Gasiul (fortepian) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek „Budyń” Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie. Zbigniew Krzywański o projekcie „Nowe Sytuacje”: W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć tę płytę szerszej publiczności (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light, odtwarzającego po kolei płyty Joy Division).

Trasa okazała się dużym sukcesem medialnym i artystycznym, co zachęciło Artystów do zaprezentowania dalszego dorobku zespołu Republika.

Na rok 2015 zespół Nowe Sytuacje proponuje koncerty w oparciu o płytę „Masakra”, wzbogacone o największe przeboje Republiki. Podczas przewidzianego na ponad 90 minut programu będzie można usłyszeć m.in. Odchodząc, Mamona, Raz Na Milion Lat, Prąd, Śmierć w Bikini, Znak Równości, Lunatycy, Arktyka, Śmierć na Pięć, Tak Długo Czekam (Ciało), Zapytaj Czy Cię Kocham,  Obcy Astronom, Sexy Doll, Sam na Linie, Kombinat, Zawsze Ty (Klatka) czy Układ Sił.

Podczas tarnowskiego koncertu Nowych Sytuacji do byłych muzyków Republiki dołączą:Natalia Pikuła (śpiew, Drekoty), Jacek „Budyń” Szymkiewicz (śpiew, flet, Pogodno, Babu Król), Jerzy Durał (śpiew, Ziyo).

20.00 „Wysokie napięcie” – spektakl teatralny. Teatr im. L. Solskiego impreza biletowana

Czy awaria instalacji elektrycznej może być przyczyną rozpadu małżeństwa, wystawa żółwi szansą na … namiętny romans? Ile warta jest rockowa muzyka z czasów młodości w obliczu nadwagi i kłopotów z szefem? Czy młody, przystojny elektromonter może złamać serce statecznej mężatki?  Ona, On i On … przezabawna opowieść o problemach małżeńskich, namiętności i zgubnych przyzwyczajeniach. Nieplanowana szalona terapia, którą rządzi przypadek! Komedia na  wysokich obrotach – WYSOKIE NAPIĘCIE!
Zabawna dla Niej i dla  Niego w słodko-gorzkim sosie Magdalena Waligórska!

Zbigniew Stryj,  Mateusz Lisiecki i … dużo rock’and’rollowych dźwięków!!!

Spektakl impresaryjny.

20.00 „Tango Cafe” – Impreza odwołana z przyczyn niezależnych od organizatora (CSM).

28 czerwca – niedziela

14.00 – 18.00 Zabawy oraz konkursy dla dzieci w Parku Strzeleckim

14.00 – 18.00 CAMERA OBSCURA – we wnętrzu aparatu, ZPAP Rynek 4

Jak powstaje zdjęcie, co dzieje się we wnętrzu aparatu, jak fotografowane obrazy zostaja uwiecznione przez migawkę obiektywu i jak obraz tworzy się na kliszy aparatu.

19.00DalekosiężniCSM – impreza biletowana

Z prawdziwą przyjemnością i radością zapraszamy Państwa na nowy festiwal: „Dalekosiężni” – letnie spotkania podróżników będące przeciwwagą dla „Górnolotnych” – zimowych spotkań ludzi gór. Obydwie imprezy odbywają się w ramach cyklu podróżniczego: „Za horyzont domu…”, organizowanego przez CSM w Tarnowie. Mamy nadzieję zainspirować Państwa do realizowania swoich marzeń o podróżach. Pragniemy z Państwem odkrywać nowe miejsca, poznawać inne kultury, spotykać wiele ciekawych ludzi. Chcielibyśmy również zachęcić młodych do aktywnego spędzania czasu oraz alternatywnych sposobów podróżowania

Gościem specjalnym będzie Aleksander Doba – Podróżnik Roku 2015 National Geographic, za samotne przepłynięcie kajakiem Atlantyku.
Aleksander Doba spędził ponad sześć miesięcy, wiosłując przez Atlantyk i pokonując trasę ponad 12 tys. kilometrów, czyli średnio 48 km dziennie. Doba jest jedynym człowiekiem, który samotnie, dzięki sile własnych rąk i bez żadnego wsparcia przepłynął kajakiem przez Atlantyk, od jednego kontynentu do drugiego.

Kajakarz wyruszył w drogę na początku października 2013 roku z portugalskiej Lizbony, a zakończył ją w New Smyrna Beach na Florydzie w kwietniu 2014 roku. Jego pierwotny plan zakładał przepłynięcie 8690 km, ale burze i awarie sprzętu zmusiły go do wydłużenia trasy. Podróżnik, obecnie 68-latek, kajakiem pływa od 34 lat. Ma też za sobą inną kajakową podróż przez Atlantyk: z Afryki do Ameryki Południowej, którą przebył w latach 2010-2011.

12.00 – 22.00 Festiwal Funduszy Europejskich. „Małopolska myśli o Tobie”. Rynek

Oryginalne pokazy projektów unijnych, wyjątkowi wystawcy, inspirujące spotkania, kreatywne warsztaty, konkursy z nagrodami.

18.00 Koncerty

Sing & Records Sławka Ramiana,Finaliści Kontra-Takt i gwiazda wieczoru Krynicka Orkiestra Zdrojowa, która wykona aranżacje znanych utworów muzyki popularnej m.in. Michaela Jacksona, Celin Dion.

Na Festiwal zaprasza Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego.

18.00 Tarnowska Orkiestra Kameralna, Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, wstęp wolny

W koncercie wystapią: Paweł Wajrak – skrzypce, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Piotr Wajrak – dyrygent.

W programie: August F. Duranowski – Koncert skrzypcowy A-dur, Joseph Haydn – Symfonia B-dur nr 85 „La Reine

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
25 czerwca 2015
Czas:
10:00 - 22:00
Kategoria:

Miejsce

Rynek
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map