Sayes

Historia Ledwie w Zarysie – Lata 2009 do 2011

Ludzie się spotykają. Tak było od zawsze. Czasami rządzi tym przypadek, czasami przeznaczenie. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego do momentu, w którym cała ich energia zmierza w tym samym kierunku. Nasze spotkanie zmieniło całe nasze życie.Jeśli kilka prostych słów i parę akordów jest w stanie poruszyć czyjeś serce, to znaczy, że muzyka jest w stanie zmienić świat.

SAYES_PHOTO 2015 INTERNETNasz świat zmienił się od pierwszego wspólnego koncertu w Tarnowie. Nasze inspiracje, pomysły, pasja płyną ze sceny wprost do ludzi. Tego się nie udaje – to nosi się w sercu. Jak dar. Jesteśmy chłopakami z Tarnowa, miasta z ciekawymi tradycjami muzycznymi (ZIYO, CAVE, SIEDEM, TOTENTANZ). Chcemy wstrząsnąć światem jak pewna czwórka z Liverpoolu J, chociaż ja i mój brat Mateusz różnimy się w tej sprawie. Ale On gra na bębnach, więc nie zrozumie duszy gitarzysty.

SAYES powstał w 2009 roku z połączenia sił uczniów słynnej tarnowskiej Szkoły Muzyków Rockowych. Kamil Juszczyk jest liderem zespołu oraz autorem muzyki i większości tekstów. W grudniu 2010 roku SAYES zarejestrował pierwsze utwory pod wspólnym tytułem ”Historia ledwie w zarysie”. Nagranie powstało w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, a za jego realizację odpowiedzialny był Kris „Flipper” Krupa, przyjaciel i jeden z pierwszych mentorów grupy. Na płycie znalazło się sześć utworów w alternatywno-rockowym klimacie.

Lata 2012 do 2014

Kolejny rok już na samym początku przyniósł „EP 2012”, również zarejestrowaną dzięki współpracy z Flipperem. EP’ka zawierała 5 piosenek. W styczniu 2013 roku nagrali kilka nowych utworów, które w studiu zrealizował Piotr „Quentin” Wojtanowski, basista zespołu OCN (dawniej Ocean).

Następnie pod okiem Barta Zaborowskiego, lidera zespołu The Poise Rite, zostały nagrane i wypuszczone na światło dzienne dwie piosenki: „Lepsze jutro” oraz „Głowa pełna chwil”. W między czasie skład zespołu rozszerzył się o jedną osobę, która powiększyła instrumentarium o kolejną gitarę i instrumenty klawiszowe.

Jednak zanim zabrali się za rejestrację nowego materiału mieli już za sobą kilka udanych koncertów w Tarnowie i Krakowie. Wrażliwość muzyczna zespołu zaczęła dryfować w kierunku inspiracji QUEENS OF THE STONE AGE, INTERPOL i PLACEBO…

Pod ich wpływem powstały numery takie jak „Salem” i „Ostatni Raz”, które pozwoliły Sayes odnieść pierwsze duże sukcesy na polskiej scenie muzycznej. Zostali finalistami konkursu Zrób Głośniej portalu T-Mobile Music oraz Zrób Głośniej na T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. To był ich pierwszy duży festiwal.

Zaprzyjaźniona Krakowska Scena Muzyczna umieściła piosenkę „Ostatni raz” na składance „The Best of KSM #1”. W tzw. międzyczasie szlifowali swoje umiejętności, jako support zespołów m.in. L.STADT, MYSLOVITZ, COOL KIDS OF DEATH czy THE RAVEONETTES w warszawskim Basenie Artystycznym.

Kolejne ważne wydarzenia, to udział w Europejskich Targach Muzycznych „Co Jest Grane”, występ na Warsaw Music Week 2013, kwalifikacja do półfinału V oraz VIII edycji show Must Be The Music telewizji Polsat oraz występ na głównej scenie krakowskich Czyżynaliów w 2014 roku.

Rok 2015

Początek roku 2015 przyniósł kolejne sukcesy. Na Przeglądzie Kapel Rockowych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, zespół zdobył zarówno główną nagrodę przyznawaną przez jury jak i nagrodę publiczności. Okazją do świętowania wygranej był koncert na dużej scenie podczas Juwenaliów UEK-u.

Obecnie zespół, w odnowionym składzie i ze świeżą energią, pracuje nad nowymi piosenkami i z niecierpliwością czeka na pierwszą dużą trasę.

Skład zespołu:
Kamil Juszczyk – gitara, wokal
Mateusz Juszczyk – perkusja
Grzegorz Sipiora – bas
Krzysztof Potok – gitara, instrumenty klawiszowe

Management i koncerty
Agata Kościółek
Agencja Artystyczna “Provokacja”
Galla 4/2, 30-053 Kraków
tel. kom: 0 601 464 113

e-mail: a.kosciolek@provokacja.com
http://www.sayesband.com
http://www.facebook.com/sayesband
http://www.youtube.com/sayesband
http://www.myspace.com/sayesband
http://www.provokacja.com
http://www.instagram.com/sayesband