Wczytuje wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

30. rocznica wizyty Św. JP II w Tarnowie

9 czerwca, godz. 14:00 - 21:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Daily until 11 June 2017
Udział bezpłatny

piątek 9 czerwca, godz.18.00

koncerty:

godz. 18.00: Days

godz. 18.30: Chór Gos.pl

godz. 19.30: Trzecia Godzina Dnia

godz. 21.00: „Światełko do Ojca” sztuczne ognie

Plac przed kościołem pw. Błogosławionej Karoliny

sobota 10 czerwca, godz.14.00

Piknik rodzinny „30 lat temu i dziś”

godz. 14.00 – 18.00

występy:

DPS Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

Szkoła Podstawowa nr 9

Przedszkole nr 31,

Pałac Młodzieży

Zespół Stowarzyszenia „Siemacha”

godz. 15.00:  Papieski Memoriał Biegowy – sztafeta 5 x 1000 m.

godz. 18.00: koncert zespołu KBC

godz. 19.00: wspólne śpiewanie ulubionych pieśni JP II,

Ponadto strefa gastronomiczna, konkursy, pokazy, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Plac przed kościołem pw. Błogosławionej Karoliny

niedziela 11 czerwca, godz.12.00

Uroczystość oraz msza św. w 30. rocznicę pielgrzymki Św. Jan Pawła II do Tarnowa i beatyfikacji Karoliny pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego J.E. ks. dr Andrzeja Jeża

– poświęcenie witraży kościoła

– wprowadzenie relikwi Św. Ojca Maxymiliana Kolbe i błogosławionego ks. Jana Popiełuszki

– wprowadzenie obrazu patrona harcerstwa błogosławionego ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego w 30. rocznicę złożenia przysięgi harcerskiej na ręce papieża Jana Pawła II

Kościoł pw. Błogosławionej Karoliny

 

Trzecia Godzina Dnia

Jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem.

W roku 1982 w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla. Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.

Przez lata zmieniał się skład i formuła zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca osób. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców. Obecnie z repertuaru TGD korzysta wiele grup muzycznych, a „tegiedowe” psalmy są śpiewane na spotkaniach wspólnot chrześcijańskich w całym kraju.

Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne (TVP i Religia Tv) i radiowe (PR „Trójka”). Brał udział w wielu festiwalach muzycznych (S.O.S, Sopot Festival), produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z: Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.

Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia róznych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

TGD to nie tylko zespół muzyczny ale też wspólnota, dosyć wyjątkowa, ponieważ tworzą ją ludzie reprezentujący różne wyznania chrześcijańskie. Koncerty grupy są nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą. Jak wiadomo Gospel to nie tylko gatunek muzyczny ale przede wszystkim Ewangelia czyli Dobra Nowina o Jezusie.

Chór Gos.pl

Grupa pasjonatów wspólnego muzykowania, zapaleńców, którzy swoim śpiewem przekazują radość i przesłanie płynące z Ewangelii. Na czele chóru stoi od wielu lat związany aktywnie z tarnowskim środowiskiem muzycznym kierownik muzyczny zespołu, kompozytor i aranżer –Bartłomiej Szułakiewicz. Chórem dyryguje Anna Piotrowska. Opiekunami duchowymi są: filipin x Paweł Cyz oraz x Andrzej Augustyn.

Wieloletnia praca chóru zaowocowała licznymi nagrodami, między innymi Dużą Kroplą – statuetką przyznawaną przez Stowarzyszenie Kropla, nagrodą im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich, nagrodą Prezydenta Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, medalem Polonia Minor za wzbogacanie życia kulturalnego regionu i krzewienie muzyki gospel, „Aniołem Ciepła” – nagrodą przyznawaną za działalność na rzecz miasta Tarnowa, Srebrną Różą – nagrodą w plebiscycie czytelników „TEMI” za 12 lat artystycznego ubarwiania krajobrazu kulturalnego Tarnowa i społeczną wrażliwość.

Od 2014 r. Chór aktywnie włącza się w wydarzenia odbywające się w ramach prestiżowego Festiwalu 7 x GOSPEL w Krakowie. W kwietniu 2015 r. muzycy i chórzyści Tarnowskiego Chóru GOS.PL towarzyszyli na scenie – wykonując wspólnie utwory – takim wielkim artystom jak Mieczysław Szcześniak i Monika Kuszyńska. Koncert ten odbył się podczas uroczystej Gali X-lecia Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO, z którym Chór GOS.PL współpracuje już od wielu lat. A w czerwcu 2016 r. na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów wziął udział we wspólnym koncercie z Johnson Ferry Baptist Choir z Marietty (Georgia), który odbył się na tarnowskim Rynku w ramach High School Choir Tour.

Jednak najistotniejsze jest, że cały czas głównym celem Tarnowskiego Chóru GOS.PL jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu Chór GOS.PL przygotowuje niezwykłą i nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele xx Filipinów, a obecnie w Kościele Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa, z którym od września 2011 r. chór jest ściśle związany głównie za sprawą jednego z opiekunów duchowych ks. Andrzeja Augustyna.

W czerwcu 2014 r. miała miejsce premiera pierwszej płyty studyjnej TARNOWSKIEGO CHÓRU GOS.PL, która wydana została z okazji dziesięciolecia istnienia chóru.

Obecny skład Tarnowskiego Chóru GOS.PL to blisko trzydzieści osób śpiewających w trzech głosach – sopran, alt i tenor. Towarzysząca Chórowi sekcja instrumentalna składa się z najwybitniejszych muzyków regionu tarnowskiego.

 

Szczegóły

Data:
9 czerwca
Godzina:
14:00 - 21:00
Koszt:
Udział bezpłatny
Kategoria wydarzenia:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Kościół bł. Karoliny Kózki
pl. Jana Pawła II 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14