Wczytuje wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Aga Krysiuk „Portrety w starych winylach”

13 stycznia, godz. 10:00 - 17:00

|Powtarzające się wydarzenie (Zobacz wszystkie)
Daily until 11 February 2017
1zł

Tarnowskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do Galerii TCK na pierwszą w Nowym Roku wystawę. Tym razem nie będzie to fotografia, ale zupełnie wyjątkowa prezentacja „Portrety w starych winylach”, której autorką jest Aga Krysiuk. Biało-czarne portrety wykonane z płyt winylowych, stanowią pewnego rodzaju pomost między światem muzyki, a przestrzenią sztuk wizualnych. Z materiału, z którego niegdyś wydobywały się dźwięki powstał obraz. Nastąpiło przeniesienie oddziaływań zmysłowych, ze słuchu na wzrok, a przy tym kreatywnie zostało wykorzystane to, co skazane było na zniszczenie.

Aga Krysiuk od 2012 roku jako jedyny twórca w kraju ręcznie wykonuje obrazy i rzeźby ze starych płyt winylowych. Tworzy je samodzielnie opracowaną techniką rękodzieła. To doskonały przykład kreatywnego podejścia do upcyklingu, nadającego nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję. Płyty, które nie mogą cieszyć już naszego ucha, cieszą nasze oko.

Na wystawie zobaczymy część obrazów specjalnie przygotowanych na 36. Rawa Blues Festival, portrety największych osobowości polskiego i światowego bluesa, prekursorów tego gatunku, muzyków zainspirowanych i żyjących bluesem. Znajdą się wśród nich m.in. Ryszard Riedel, Tadeusz Nalepa, Koko Taylor, Luther Allison, Keb’ Mo’ czy Buddy Guy. Wystawa została poszerzona o winylowe portrety największych sław świata muzyki, w śród nich m.in. David Bowie, Frank Zappa, Jim Morrison, Eddie Veder czy The Beatles.

Autorka prezentowała swoje prace m. in. na Międzynarodowym Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z Wiejskiego Podwórza”, XIII Spotkaniach z Naturą i Sztuką „Uroczysko 2013” w Supraślu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Jazz Bez”, a także na krajowych targach designu – tj. warszawskich „Wzorach”, wrocławskich „Konturach” czy gdańskich targach muzycznych „Protokultura”. Winylowe obrazy i rzeźby często przeznacza na cele charytatywne, współpracuje z Fundacją „Dar Serca”. Jej portret Czesława Niemena był nagrodą Grand Prix Konkursu Wokalnego „Niemenomania 2015”. W 2015 roku wystawą swoich prac zapowiadała wydarzenia bluesowe w Białostockim Ośrodku Kultury: Zaduszki Bluesowe oraz XXXI Jesień z Bluesem. W 2016 wystawa winylowych portretów gościła na 36  Rawa Blues Festival w katowickim Spodku.

Wystawa czynna od 12 stycznia do 11 lutego 2017 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00,  w soboty w godz. 10.00-17.00. Galeria TCK – Rynek 5 – Tarnów. Bilety w cenie 1 zł.

Szczegóły

Data:
13 stycznia
Godzina:
10:00 - 17:00
Koszt:
1zł
Kategoria wydarzenia:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona:
www.tck.pl