« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

COOL(turalne) spotkanie z Michałem Rusinkiem

29 listopada 2022, 18:00 - 19:30

wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego i byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Spotkanie odbędzie się 29 listopada br. (wtorek) o godzinie 18:00 w TCK. Rozmowę poprowadzi Krystyna Latała.

MICHAŁ RUSINEK

urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

Spotkanie odbywa się w cyklu pn. „COOL(turalne) spotkania”, który realizowany jest w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)”. Na spotkania z czytelnikami zaproszeni zostali wyjątkowi goście – ludzie kultury, poczytni i popularni autorzy książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również autorzy znani z innych aktywności, nie tylko literackich. Celem spotkań jest promocja czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowań literackich i czytelniczych, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

“Biblioteka COOL(tura)” – cześć projektu “Tarnów – Nowe Spojrzenie”, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
www.norwaygrants.org

 

„COOL(turalne) spotkanie” z Michałem Rusinkiem
29 listopada 2022, godz. 18:00
Tarnowskie Centrum Kultury, Rynek 5, sala na parterze
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
29 listopada 2022
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/wydarzenia/coolturalne-spotkanie-z-michalem-rusinkiem

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl