
- dyskusje
- festiwale
- filmy
- koncerty
- konkursy
- kursy
- spektakle
- spotkania
- uroczystości patriotyczne
- warsztaty
- wernisaże
- wieczory autorskie
- wystawy
- wystawy i wernisaże
- To wydarzenie minęło.
Ferie: Trzy, cztery! Warsztaty zapoznawcze dla dzieci
30 stycznia, 10:00 - 13:00
Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 10:00am, powtarzając się do 3 lutego 2023.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych (30 stycznia do 3 lutego 2023 r. w godzinach od 10:00 do 13:00) zapraszamy dzieci i młodzież do nowego Domu Kultury, os. Westerplatte 8A na warsztaty!
ZIMOWA FERIA BARW – warsztaty plastyczne
30 stycznia (poniedziałek) dla dzieci w wieku 7-10 lat
1 lutego (środa) dla dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat
Podczas zajęć wspólnie znajdziemy odpowiedź na pytanie: Czy śnieg jest biały? Bawią z się kolorem i fakturą poszukamy wszystkich odcieni bieli, zobaczymy co wpływa na zmianę barwy. Tworząc pracę przeanalizujemy budowę płatka śniegu, spróbujemy odtworzyć strukturę śniegu i lodu. Będziemy malować, rysować, kleić! Gotowe zimowe dzieło dzieci zabiorą do domu.
Prowadzenie: Agnieszka Szułakiewicz – nauczycielka plastyki z wieloletnim stażem, pasjonatka twórczości wszelakiej – od projektowania ubioru, szycia, dekorowania, upcyklingu po zabawę kolorem i fakturą w przeróżnych formach.
ROZGRZEWALNIA – warsztaty aktorskie
31 stycznia (wtorek) dla dzieci w wieku 7-10 lat
2 lutego (czwartek) dla dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat
Podczas zajęć będziemy rozgrzewać głosy, ciała i własną ekspresję twórczą, ale przede wszystkim rozgrzejemy wyobraźnię! W programie : ćwiczenia oddechowe i dykcyjne, improwizacja, podstawowe techniki aktorskie, zabawa w teatr.
Prowadzenie: Magdalena Trusz – pedagożka, terapeutka. Autorka i realizatorka projektów aktorsko-twórczych, m.in. „NEWSICAL – tworzyMY musical dziecięcy”, „tworzyMY – POZA SCENĄ” oraz „wychodziMY z szuflady”.
MIASTO W KOLORZE – warsztaty twórczego projektowania
3 lutego (piątek) dla młodzieży w wieku 12+
Podczas zajęć przyjrzymy się przestrzeni Tarnowa – ile w niej miejsc charakterystycznych, ciekawych? Czy łatwo dostrzec sztukę w mieście, czy jest jej za mało? Czym jest sztuka miasta? Odwiedzimy Ludwiczka, drzewko stojące przy domu kultury, ubrane w kolorowe dziergane ubranko i pomożemy mu nieco odzyskać kolory. Z pomocą książek z biblioteki zaprojektujemy nowe, kolorowe miejsce na osiedlu.
Prowadzenie: Dorota Omylska-Bielat – aktywistka społeczna i edukatorka. Entuzjastka sztuki, wprowadzania twórczych zmian w miejsca zamieszkania. Koordynatorka akcji miejskiej „100 lat na niepodległość”, pomysłodawczyni muralu „Wzory miasta”, autorka licznych warsztatów dla dzieci młodzieży.
Zapisy: od 16 stycznia w godzinach pracy Domu Kultury.
Zgłoszenia dokonać należy osobiście. Na każdy dzień prowadzone są osobne zapisy, do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń i dostarczona karta.
Warsztaty są darmowe, organizator zapewnia wszystkie materiały i narzędzia.
Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego oraz zapewnienie dzieciom wody i drugiego śniadania.
Pytania o szczegóły proszę kierować pod adres mailowy: westerplatte@tck.pl