« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Grzegorz Frydryk – Walizka wspomnień

26 lutego, 09:00 - 17:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

Wydarzenie w każdym [interwale] dniu (dniach), które rozpoczyna się od 9:00am, powtarzając się do 18 kwietnia 2022.

Wstęp wolny

Grzegorz Frydryk “Walizka wspomnień” oraz prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej

Dzień otwarcia w czwartek 24.02, wystawa czynna w godz. 12:00-19:00
Wernisaż i spotkanie z artystą o godz. 18:00

Wystawa jest poświęcona pamięci mojej babci, która urodziła się w Gumniskach i na początku drugiej wojny światowej została wywieziona z Tarnowa na przymusowe roboty do Niemiec. Prace, które składają się na cykl to grafiki, obiekty i instalacje graficzne. Najistotniejszym elementem wystawy jest walizka, z którą moja babcia wróciła z Niemiec do Polski. Chciałem ocalić od zapomnienia wspomnienia, ale przede wszystkim poznać i zrozumieć historię życia mojej babci, a także zastanowić się jaki te wszystkie wydarzenia miały wpływ na dalsze życie mojej rodziny i moje własne.
Grzegorz Frydryk

Małopolska Kolekcja Sztuki Współczesnej
MFMSW powstała w 2004 roku. Rok później zaczęła tworzyć kolekcję w ramach Narodowego Programu Kultury „Znaki czasu”. Założeniem programu miało być „odrabianie wieloletnich zaniedbań w gromadzeniu sztuki nowoczesnej i współczesnej przez budowanie nowych kolekcji regionalnych”.

Kolekcja małopolska postrzegana jest jako znacząca marka. Stało się tak między innymi przez oryginalny profil kolekcji, konsekwentnie realizowany, pomimo zmieniających się okoliczności rzutujących realnie na perspektywy jej rozwoju. Było to możliwe dzięki zainicjowaniu kolekcji od „punktu zerowego” bez zaszłości jaką byłby, na przykład, zastany zalążek kolekcji. W podjętych wyborach obok dzieł artystów uznanych są również prace mniej znanych autorów. Dzieła dobierane do kolekcji wchodzą między sobą w dialog. W jednych przypadkach jest to dialog formalny, na poziomie estetyki, w innych interesujący dialog ideowy.

Walory edukacyjne Kolekcji
Kolekcja ma określone ramy historyczne i geograficzne. Przyjęte zostało założenie gromadzenia dzieł powstałych po 1989 roku. Od samego początku kolekcja ukierunkowana była na dokumentowanie ważnych zjawisk w sztuce współczesnej Małopolski, Polski i Europy Środkowowschodniej. Oprócz polskich autorów znajdują się w niej dzieła artystów m. in. z Białorusi, Czech, Łotwy, Chorwacji, Słowacji, Węgier i z Ukrainy. Kolekcja ma walory edukacyjne m.in. przez dobrą reprezentację tradycyjnych mediów (rysunek, malarstwo, rzeźba) i nowszych środków wyrazu (wideo, obiekt, instalacja, fotografia cyfrowa).

Informacje o Kolekcji dostępne są na stronie: https://www.fundacjamuzeum.pl/

Zapraszamy do kontaktu
Zapytaj o szczegóły, umów grupę na oprowadzanie.

Opiekunka ekspozycji: Wioletta Rękas
Kontakt: rekas@bwa.tarnow.pl

„Wystawa stała” – oddział BWA Tarnów w budynku dworca kolejowego prezentuje i upowszechnia sztukę od 2013 roku dzięki partnerstwu Miasta Tarnowa, Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej i Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

24.02-18.04.2022

Dworzec PKP w Tarnowie
Pl. Dworcowy 4

Wystawa czynna:
Wtorek-piątek 9:00-17:00
Niedziela 9:00-17:00

Wstęp wolny.

*Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.
W przestrzeni galerii obowiązuje zasłonięcie nosa i ust, zachowanie dystansu społecznego.

Szczegóły

Data:
26 lutego
Czas:
09:00 - 17:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych
Telefon:
14 6888820-21
Email:
biuro@bwa.tarnow.pl
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

BWA na Dworcu PKP
Plac Dworcowy 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 688 88 20-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl