« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Horntet “April Tour”

28 kwietnia, 18:00

43 zł – 53 zł
„Absolutnie absorbujący, elektryzujący i do pożarcia; należy im się przyglądać.” (Marta Ignatowicz, Jazz Press)
Horntet wraca do Tarnowa!
Zespół, który swoim debiutem fonograficznym zachwycił fanów polskiego jazzu wraca do domu!
To tu, w 2019 roku miał miejsce ich debiut uhonorowany pierwszą nagrodą na Tarnów International Jazz Contest. Od tego czasu nie zwalniają tempa zdobywając nagrody na najważniejszych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. (m.in.: Grand Prix na Blue Note Poznań Competition, Grand Prix na 24. Bielska Zadymka Jazzowa, Grand Prix na 58. Jazz nad Odrą, Grand Prix na Young Crocus Jazz Contest i wiele innych).
Horntet to grupa, która niesie ze sobą poważną dawkę energii. Muzycy odważnie łączą elementy tradycyjnego jazzu lat 60. ze współczesnym brzmieniem. Absolwenci renomowanych uczelni artystycznych nie boją się eksperymentować z formą i brzmieniem. Kompozycje wydane w 2023 roku na debiutanckim albumie “Horntet” zostały wyróżnione nominacją do Fryderyków i to właśnie ta muzyka wybrzmi na sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie już 28 kwietnia.
“Jest coś niewiarygodnego w szerokim zakresie dźwiękowym, który osiąga ta pięcioosobowa grupa, oraz w swobodnej gracji, z jaką artyści podają tę gęstą mieszankę dźwiękową. W każdym momencie tej muzyki chodzi o coś wspaniałego, jednocześnie o radość i energię, której nie da się wyczerpać. (…) Zaskakująca świeżość, dynamika kreatywność tego zespołu sprawiają, że to dzieło staje się wyjątkowym przeżyciem.” (Jacek Brun, jazz-fun.de)
“ (…) Horntet, wystrzałowa ekipa, grająca muzykę, której nie zawahałbym się nazwać mianem bezczelnie genialnej. Jej moc brzmienia, rozmach i młodzieńcza dezynwoltura szły w parze z perfekcyjnym warsztatem, zgraniem i biegłością techniczną wykonawców.” (Bogdan Chmura, Jazz Forum)
Skład:
Robert Wypasek – saksofon tenorowy i sopranowy
Szymon Ziółkowski – saksofon altowy i sopranowy
Bartłomiej Leśniak – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotr Przewoźniak – perkusja

Szczegóły

Data:
28 kwietnia
Czas:
18:00
Koszt:
43 zł – 53 zł
Kategoria:

Organizator

Zespół Szkół Muzycznych
Telefon:
14 621 04 08
Email:
szkola@zsmuz.tarnow.pl
Strona internetowa:
http://zsmuz.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
Lippóczy’ego 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 621 04 08
Strona internetowa:
www.zsmuz.tarnow.pl