Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej

18 sierpnia 2018, godz. 19:00 - 22:00

Wstęp wolny

18 sierpnia na tarnowskim Rynku zagości Polska Orkiestra Muzyki Filmowej. Artyści zaprezentują nie tylko utwory znane z najbardziej kultowych filmów, ale również przeboje muzyki rozrywkowej. Repertuar dobrany jest w taki sposób, by trafił do wszystkich pokoleń. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki znane z filmów, takich jak: „Gwiezdne wojny”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator” czy „Król Lew”. Wybrzmią również wyjątkowe adaptacje muzyki popularnej, a wśród nich: „YMCA” Village People, „Let’s Get Loud” Jennifer Lopez, „Rzeka Marzeń” Beaty Kozidrak, a także słynne „Dmuchawce, latawce, wiatr” Urszuli. Orkiestra wystąpi pod dyrekcją Przemysława Pasternaka.

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej jest pierwszą i jedyną orkiestrą symfoniczną w Polsce, specjalizującą się w tego typu muzyce. Powstała w 2011 roku z inicjatywy jej obecnego dyrektora i dyrygenta maestro Przemysława Pasternaka. Orkiestra w ciągu kilku lat uczestniczyła w wielu prestiżowych wydarzeniach w całym kraju, takich jak, między innymi: festiwale np. „Misteria Paschalia” czy „Muzyka Lata”, „Koncert Muzyki Filmowej” koncertowała z największymi polskimi gwiazdami takimi jak: Andrzej Piaseczny, Justyna Steczkowska, Piotr i Krzysztof Cugowscy, Janusz Radek czy Mietek Szcześniak. W orkiestrze grają profesjonalni muzycy oraz znakomici soliści, m. in. Edyta Krzemień (Teatr Muzyczny Roma), Kuba Jurzyk (znany z polskich programów talent show oraz Studia Accantus), Michał „Gashoo” Gasz, Zofia Nowakowska, Agnieszka Twardowska i wielu innych..

image description

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, to jedna z największych orkiestr w Polsce. Jedyna specjalizująca się w szczególności w muzyce filmowej. Nie mówimy tutaj tylko o jej odtwarzaniu, ale także o tworzeniu i współtworzeniu jej na arenie międzynarodowej. Orkiestra bierze udział w produkcji muzyki do filmów. Współpracuje z najpopularniejszymi kompozytorami zarówno w Polsce jak i za granicą. Dotychczas miała zaszczyt pracować z Howardem Shorem, Krzesimirem Dębskim, Robertem Jansonem, Bartkiem Gliniakiem, Karolem Jenkinsem, Tomasem Bergersenem i wieloma innymi. Działalność orkiestry opiera się głównie na ciężkiej pracy i wytrwałości dzięki, której przez tylko 6 lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych jednostek orkiestrowych w Polsce.

Ostatni rok był dla orkiestry czasem wyjątkowo pracowitym. Zagrała przed ponad 100 tysięczną publicznością, wzięła udział w 7 projektach z czego w 4 ogólnopolskich. Kolejny rok zapowiada się  równie intensywnie, w styczniu będzie częścią trasy koncertowej pod batutą Shih Hung-Young’a w projekcie „The Lord of The Rings – Two Towers live in concert”, 3 edycje Koncertu Muzyki Filmowej oraz trasę koncertową w krajach arabskich.

 

Szczegóły

Data:
18 sierpnia 2018
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Rynek
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska + Google Map