« Wszystkie Wydarzenia

Kroke & Sławek Berny “The Best of”

19 kwietnia, 19:00 - 21:00

105 zł

Kroke powraca do Tarnowa! Zespół wykona swoje najbardziej rozpoznawalne i charakterystyczne utwory – “The best of KROKE”

To doskonała okazja aby pozwolić wciągnąć się w tą muzyczną podróż, do jakiej zaprasza nas krakowskie trio, oraz zaproszony przez zespół Sławek Berny. Po występie będzie możliwość spotkania z muzykami we foyer, oraz zakupu płyt i otrzymania autografu.

KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka muzyków: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronią od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną.
Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.
KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

Sławomir Berny, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Profesora
Jana Pilcha. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia i Filharmonią w Krakowie. Byłczłonkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej, z którą zagrał wiele koncertów i festiwali muzyki współczesnej w kraju i za granicą, m.in; Warszawska Jesień, Poznańska Wiosna. Laureat Drugiej Nagrody na konkursie Jazz Juniors, wraz z zespołem Over Time w 1990 roku. Był członkiem zespołu Marka Grechuty (1990-2000), zespołu Grzegorza Turnaua (1993- 2010), Piwnicy pod Baranami (1994-2006). Współpracował z większością teatrów krakowskich. Nieustannie koncertuje z wieloma najlepszymi artystami w kraju i za granicą.

Wykonawcy:

Tomasz Kukurba – altówka, vocal
Jerzy Bawoł – akordeon
Tomasz Lato – kontrabas
Sławomir Berny – perkusja

Szczegóły

Data:
19 kwietnia
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
105 zł
Kategoria:

Miejsce

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych
Lippóczy’ego 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 621 04 08
Strona internetowa:
www.zsmuz.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli