« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Księga lasu | TARNOC

4 września, 16:00 - 17:30

wstęp wolny

Teatr im. Ludwika Solskiego serdecznie zaprasza na pokaz spektaklu familijnego „Księga lasu”, który odbędzie się w ramach w ramach projektu Tarnów – Nowe Spojrzenie, 4 września o godz. 16:00 w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie.

„Księga lasu” autorstwa Wojciecha Graniczewskiego i Jana Hnatowicza to teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych. W uschniętym, prastarym lesie panuje martwa cisza.

Na polanę przybywa Drwal Maciej, by ściąć rosnący tam 1000-letni dąb. Tuż przed rozpoczęciem pracy Drwal odkrywa, że powodem braku sił życiowych lasu jest choroba Echa, które tak długo powtarzało wrzaski ludzi nie szanujących leśnej ciszy, aż ochrypło i w końcu straciło głos. To wtedy ze smutnego lasu odeszły zwierzęta i odfrunęły ptaki.

Drwal postanawia uratować las i wyrusza na poszukiwanie lekarstwa dla chorego Echa. W czasie swojej wędrówki trafia w sidła Pająka, a także na dwór Królowej leśnych pszczół oraz do apteki Zaskrońca.

Czy dzielny drwal odnajdzie trzy zaczarowane kwiaty i pozna zaklęte w nich czarodziejskie słowa – klucze do szczęśliwego życia? Czy Echo odzyska głos, a las wróci do życia i na nowo rozkwitnie?

Reżyseria: Tomasz Piasecki
Scenografia: Maciej Sroka
Kostiumy: Krystyna Szaforz
Muzyka: Jan Hnatowicz
Choreografia: Matylda Baczyńska
Przygotowanie wokalne: Elżbieta Kuzemko-Rausz
Asystent reżysera: Kamil Urban

Miejsce: Amfiteatr Letni w Tarnowie

Termin: 4 września 2022, godz. 16:00

Wydarzenie niebiletowane – wstęp wolny

Cykl wydarzeń TARNOC jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

 

Szczegóły

Data:
4 września
Czas:
16:00 - 17:30
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Teatr im. L.Solskiego
Telefon:
14 6221251
Strona internetowa:
www.teatr.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
dzieci, młodzież

Miejsce

Amfiteatr Letni
ul. Kopernika 4
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14