« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Na czym polega praca wydawcy?

2 sierpnia 2022, 10:00 - 12:00

wstęp wolny

Tarnowska MBP kontynuuje projekt czytelniczy dla dzieci przedszkolnych ph. „Jak to z książką bywa” i zaprasza na kolejne spotkanie zatytułowane „Na czym polega praca wydawcy?”. Będziemy gościć Monikę Łabędź- Łakomą – redaktorkę, korektorkę książek i pracownika Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej „Biblos”.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 2 sierpnia 2022 r., o godzinie 10:00 w Filii nr 18, przy ul. Romanowicza 38b.

 

Kilka słów o projekcie „Jak to z książką bywa”
Skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Całość została pomyślana jako cykl warsztatów z ludźmi, którzy mają swój udział w powstaniu książek dla dzieci: autorem, redaktorem, ilustratorem, drukarzem, a także z osobami, dzięki którym książki trafiają w ręce czytelników: księgarzem i bibliotekarzem. Dopełnieniem spotkań będzie konkurs plastyczny: „Biblioteka na mnie czeka”, a na zakończenie projektu przewidziany jest „Bal czytelniczy”.
Projekt ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat i jest adekwatny do potrzeb tej grupy odbiorców. Stanowi promocję czytelnictwa i biblioteki bezpośrednio wśród najmłodszych, a także rozszerzenie usług biblioteki oraz wzmocnienie jej roli jako ośrodka kulturotwórczego i aktywizującego do działań. Przewidywanym rezultatem działań będzie rozbudzenie zainteresowania czytelniczego wśród najmłodszych, rozbudzenie zainteresowania działalnością biblioteki jako ośrodka, gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy i do którego można przyjść po zabawę, książkę i rzetelną informację. Projekt realizowany jest w ramach Programu Rządowego „Partnerstwo dla książki” i dofinansowany za środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Szczegóły

Data:
2 sierpnia 2022
Czas:
10:00 - 12:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria:
Strona internetowa:
https://www.biblioteka.tarnow.pl/jak-to-z-ksiazka-bywa

Organizator

Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego
Telefon:
14 6888023 w. 28
Strona internetowa:
www.biblioteka.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
dzieci

Miejsce

Filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie
Romanowicza 38b.
Tarnów, małopolskie 33-260 Polska
+ Google Map