« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Od błysku po wieczne trwanie” – wykład Studia Post Noviki

9 marca 2023, 17:00 - 19:00

Wstęp wolny
Wykład odbędzie się na wystawie „10 / 10. Dziesięć najlepszych dyplomów na dziesięciolecie Wydziału Sztuki” (9-26.03.2023).
Studio Post-Noviki zaprasza na wykład, podczas którego zaprezentują twórczość jednej z najbardziej niezwykłych postaci polskiej grafiki lat 70’. Poznamy bliżej artystę, którego życie, pełne niezwykłych zwrotów i przygód mogłoby stanowić scenariusz do hollywoodzkiej / Netflix-owej produkcji filmowej. Odbędziemy podróż w głąb teorii projektowania obrazu oraz powiązanych z tym procesem niezwykłych namiętności, ambicji i trudnej walki o lepszą przyszłość naszej planety. Po wykładzie zapraszamy na dyskusję.
Post Noviki: opis studia
Opis 1
Studio Post Noviki – czyli projektanci projektujący pomimo wszystko, pomimo złych warunków pracy, pomimo niskich pensji, inflacji, fatalnych warunków atmosferycznych i zmian klimatu. Nie poddający się pomimo zbliżających się zaników prądu, energii, oraz ogólnej dewastacji środowiska naturalnego i intelektualnego w Polsce. Prowadzą studio pomimo kuriozalnej pracy księgowej, podatków, które wsiąkają gdzieś nie wiadomo gdzie i nie gwarantują żadnej emerytury. Dlaczego jeszcze to robią? Nikt tego nie wie…
Opis 2
Post-Studio Noviki, założone przez Marcina Nowickiego i Katarzynę Nestorowicz, jest zakorzenione w sceptycyzmie. Ich etos leży w procesie kartezjańskiego zwątpienia, co oznacza systematyczne wątpienie w każde przekonanie, które uważamy za prawdziwe. Post Noviki wątpią nawet w istnienie samego studia, co widać w części „post” nazwy.
Opis 3
Post Noviki, kontynuacja projektowego studia Noviki, zainteresowani są tworzeniem alternatywnych ram dla projektów eksplorujących projektowanie, praktykę kuratorską i wystawienniczą w post-artystycznym świecie. Pracują w obszarze zderzenia postkonceptualizmu i narzędzi opartych na technologii. Charakterystyczną cechą Post Noviki jest otwartość na wymianę z innymi dyscyplinami, funkcjonującymi poza oficjalnym rynkiem sztuki. Używają różnych narzędzi i mediów, tworząc druki, wideo i wirtualne obrazy, uczestniczą w dyskusjach panelowych, wygłaszają wykłady, kuratorują wystawy.
Prace Post Noviki były publikowane między innymi w Idea MAg, ID Pure, Slanted, Pretty Ugly, Visual Rebellion in Design, Cultural Identities. Post Noviki byli zewnętrznymi doradcami w Królewskiej Akademii Sztuki w Hadze oraz w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadzą wykłady w szkołach artystycznych i uniwersytetach w Europie i Azji (między innymi w Jan Van Eyck Academy w Maastricht, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Teheranie, na Uniwersytecie w Karlsruhe, Dortmundzie i Frankfurcie, Biennale w Brnie, oraz w Tarnowie).
Czwartek 9.03.2023, g. 17:00
Multimedialne Centrum Artystyczne, ul. Wałowa 25 / oddział BWA Tarnów
Wstęp wolny

Szczegóły

Data:
9 marca 2023
Czas:
17:00 - 19:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych
Telefon:
14 6888820-21
Email:
biuro@bwa.tarnow.pl
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Multimedialne Centrum Artystyczne
Wałowa 25
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl