« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Phillip Bracken

11 kwietnia, 20:00 - 22:00

30 zł – 40 zł
“Głos ma intrygujący, mocny, co pozwala mu swobodnie operować ekspresją: czasem liryczny, czasem mantrujący, ale zawsze działa jak magnes.”, Teraz Rock Magazine
Urodzony w Gosford w Australii Phillip Bracken przeniósł się wraz z rodziną do Polski w 2013 roku.
Na scenie muzycznej jako autor własnych piosenek Bracken pojawił się dopiero jako dwudziestokilkulatek i wydał swoją pierwszą EP-kę, Everything Looks Better in Candlelight w 2008 roku, w wieku 27 lat. Większy odzew, z jakim spotkał się w Europie, niż w swojej ojczyźnie zachęcił Australijczyka wraz z żoną Polką do przeprowadzki kilka lat później. Decyzja okazała się trafiona, gdy Bracken zaczął nagrywać The Opole Session (2012) i Live at Radio Opole (2016) po poznaniu polskiej ikony etno-jazzu Jacka Mielcarka i jego muzycznych przyjaciół.
Nowe otoczenie dało mu możliwość koncertowania zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, w tym w Portugalii, Niemczech i Holandii. Podczas pierwszej trasy po Polsce supportował Marcelinę i Roberta Cichego w 2014 roku, po czym odbył swoją pierwszą trasę po Czechach. Potem nastąpiły kolejne trasy koncertowe po Niemczech i Włoszech, do których często wracał, aż do wybuchu pandemii w 2020 roku. U szczytu pandemii w 2020 roku Bracken wydał swój debiutancki album Wolf Ahead Tiger Behind ze swoim zespołem złożonym z Mateusza Szemraja (Karolina Cicha I Spółka, Karolina Skrzyńska, Lomi Lomi), Denisa Dubielli (Hanimal) i Wojciecha Lubertowicza (Mosaic. , Adam Strug, Masala Soundsystem). Na płycie występuje na gitarze Robert Cichy w utworze tytułowym i Jacek Mielcarek w Push Me.
Oprócz dostępu do szerszej publiczności w Europie, nowe miejsce zamieszkania Australijczyka zaowocowało nawiązaniem współpracy z kilkoma interesującymi artystami. W marcu 2023 roku włoska producentka Silvia Furlani wydała album RIPTIDE, na którym można usłyszeć wokale i teksty Brackena w piosenkach takich jak Transcendence i Blow Me Up. W Londynie jego muzyka pojawiła się jako tło do krótkometrażowego filmu Not Alone w reżyserii Jay’a Finocchiaro i Mycle’a Scheuera na festiwalu filmowym Raindance w 2021 roku. W Polsce w 2019 roku Australijczyk pojawił się gościnnie na nagrodzonym albumie Smack polskiego gitarzysty i producenta Roberta Cichego.
Latem 2021 kilka kameralnych solowych koncertów Brackena w Polsce zostało zarejestrowanych przez jego przyjaciela Grzegorza Gołębiowskiego. Tak powstał album “LIVE MAN / Hipisówka”, który ukaże się w wersji cyfrowej oraz na limitowanej płycie CD 22 czerwca nakładem Oko Ucho Recordings. Wydawnictwo zapowiada właśnie utwór “Les Moustiques”, do którego powstał klip w The Nest For The Soul w reżyserii Gołębiowskiego. Na potrzeby filmu obsada została poproszona o przebranie się za swoje alter ego.
Phillip i zespół powrócą do studia, aby nagrać nowy materiał w lutym 2024 roku.
Bilety – Przedsprzedaż 30 zł
(w lokalu lub telefonicznie poprzez rezerwację i wpisanie na listę)
Bilety – w dniu koncertu 40 zł, dostępne na bramce.

Szczegóły

Data:
11 kwietnia
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
30 zł – 40 zł
Kategoria:

Other

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Stowarzyszenie “Przepraszam”
Rynek 9
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map