Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

„Po czterykroć fotografia”

23 marca, godz. 10:00 - 17:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 10:00am, repeating until 6 April 2019

2zł - 3zł

Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne i Tarnowskie Centrum Kultury po czterykroć zapraszają na cztery wystawy, które są wynikiem ogłoszonego przez TTF naboru na realizację wystaw, w listopadzie ubiegłego roku.

Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne ogłosiło, że zaprasza do zgłaszania pomysłów, w postaci materiału fotograficznego, na wystawy indywidualne, które wydrukuje i zaprezentuje w Tarnowie. Cztery spośród dziesięciu wybranych zostaną zaprezentowane w Tarnowskim Centrum Kultury, w Galerii TCK. Projekt  jest realizowany w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poniżej krótkie opisy poszczególnych wystaw i kilka słów o autorkach i autorze.

Tytuł wystawy: Boso po piasku
„Boso po piasku” to kolejne kroki, ale tak naprawdę pierwsza podróż autorki z aparatem. Prezentowane fotografie to efekt umieszczania w kadrze różnorodnych kształtów podczas nadmorskiego spaceru po Trójmieście.
Autorka: Maria Strzesak – Uczennica III LO w Tarnowie, absolwentka szkoły muzycznej I° w klasie trąbki. Miłośniczka muzyki i pasjonatka fotografii.

Tytuł wystawy: Child Inside
Fotografie pochodzą z osobistego projektu „Child Insid”’, w którym autor podąża za wewnętrznym dzieckiem poprzez jasne i ciemne emocje, świat z pogranicza realizmu i fikcji, prawdy i fałszu.
Autor: Bartłomiej Krężołek, z wykształcenia finansista, fotograf, artysta wizualny. Studiuje fotografię w Instytucie Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie, Republika Czeska.

Tytuł wystawy: F.O.R.M.Y.
Zestawy prac „F.O.R.M.Y.” to efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych, które od lat autorka prowadzi na kanwie naszego krajobrazu, przyrody ożywionej i nieożywionej. Skały i kamienie są zimne, bezduszne i martwe, czy aby na pewno? Ja osobiście znajduję w nich duszę, życie i piękno. Prace nie są dosłownym pokazywaniem naszej rzeczywistości, są bardziej jej metaforą. W obrazach tych znajduję piękno ziemi, piękno stworzenia(…) – Katarzyna Warańska
Autorka: Katarzyna Warańska, fotograf, architekt krajobrazu i wnętrz, społecznik, organizator, przyrodnik i podróżnik. Od 2011 roku członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego (RSF). W ramach jego działań wspiera m.in. Radę Artystyczną. Jest także organizatorem i opiekunem wystaw fotograficznych w Galerii Nierzeczywistej RSF. Organizuje wystawy, zaprasza Artystów, zajmuje się częścią wizerunkową i oprawą graficzną wernisaży. Członek Rzeszowskiej Akademii Fotografii, społecznik i współorganizator inicjatyw kulturalnych. Od 2013 roku posiada uprawnienia Instruktora Fotografii Krajoznawczej przy PTTK.

Tytuł wystawy: …inna suma wrażeń, inny charakter całości…
Pretekstem do powstania wystawy była wycieczka do Brukseli, gdzie łączą się wpływy nowoczesnej Europy. Autorka chciała to miejsce pokazać w zupełnie inny sposób i pobudzić do refleksji nad przestrzenią miast oraz wzmocnić wizerunek Brukseli jako miasta „anegdoty i eksperymentu”.
Autorka: Agnieszka Mazur, pedagog, logopeda, terapeuta dziecięco-młodzieżowy. Trener umiejętności psychospołecznych, koordynator działań edukacyjnych, profilaktycznych i rozwojowych dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz fotografii jej pasja jest żużel i wędrówki po górach.

Wystawa czynna od 21 marca do 6 kwietnia 2019 roku. Galeria TCK, Rynek 5, Tarnów.
Galeria czynna: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00 sobota w godz. 10.00-17.00.
Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

Szczegóły

Data:
23 marca
Czas:
10:00 - 17:00
Koszt:
2zł - 3zł
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
młodzież, dorośli

Miejsce

Tarnowskie Centrum Kultury
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl