« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Uroczyste otwarcie Domu Kultury Westerplatte 8A

15 grudnia 2022, 17:00 - 18:30

Wstęp wolny
Prezydent Miasta Tarnowa oraz Tarnowskie Centrum Kultury zapraszają na uroczyste otwarcie Domu Kultury, Westerplatte 8A.

Nowe miejsce na kulturalnej mapie naszego miasta!

15 grudnia, godzina 17:00

W programie: spotkanie ze św. Mikołajem, muzyczne prezenty, oprowadzanie.

Dom Kultury w naszym mieście – nie pierwszy, ale jakże wyczekiwany przez mieszkańców Osiedla Westerplatte i nie tylko. Czym będzie, jakie będzie pełnił funkcje, jaką będzie miał ofertę dla mieszkańców? To najczęściej pojawiające się teraz pytania, na które z całym zespołem chcemy udzielać odpowiedzi. Będzie to przestrzeń kultury, działająca jako integracyjna część Tarnowskiego Centrum Kultury z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej, do której tak przywykli mieszkańcy, ale także przestrzeń dla edukacji kulturalnej; pracowni teatralnej, pracowni muzycznej i plastycznej.
To będzie miejsce, w którym będziemy prowadzić wspólne projekty wokół naszego osiedla, dzielnicy i miasta. Chcemy zaproponować mieszkańcom nieco inną formę udziału – pasywne uczestnictwo chcemy zamienić na partycypacyjne, a to oznacza aktywność po obu stronach procesu twórczego. Chcemy obudzić wszystkie „sypialnie” miasta – wielkie osiedla, blokowiska – zwrócić uwagę na to co ważne, bliskie, znane. Nowe spojrzenie na otoczenie przyniesie z pewnością interesujące pomysły na realizację jeszcze ciekawszych działań kulturalnych.
Już dziś zapraszamy Szanownych Mieszkańców na pierwsze spotkanie w tej sprawie, w dniu 20 grudnia 2022 r. o godz. 17.00.
Dom Kultury przy Westerplatte 8A to nie tylko nowa, miła przestrzeń w nowoczesnej aranżacji – to także dom wszystkich ludzi, którym zależy na kulturze.
Wsłuchujemy się w Państwa głosy, szykujemy nowe działania, powracamy do wypracowanych praktyk.
Zapraszamy!
Tomasz Kapturkiewicz
Dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury

Szczegóły

Data:
15 grudnia 2022
Czas:
17:00 - 18:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria:

Organizator

Tarnowskie Centrum Kultury
Telefon:
14 6888888
Strona internetowa:
www.tck.pl

Other

Odbiorcy
wszyscy

Miejsce

Osiedlowy Dom Kultury
Westerplatte 8a
Tarnów, 33-100
+ Google Map
Strona internetowa:
www.tck.pl