« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Tanga Argentyńskiego

14 lutego 2015, 14:30 - 18:00

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

80zł

Warsztaty Tanga Argentyńskiego w Centrum Sztuki Mościce

Dla początkujących oraz już trochę umiejących… po prostu jeśli lubisz, kochasz albo dopiero chcesz poznać tango i spędzić zimowe weekendy w cudownym klimacie  zapraszamy na warsztaty.

Czar intymnego i zmysłowego tanga trwa nieprzerwanie już ponad 100 lat. Na czym polega jego magia, która przyciąga tysiące osób na całym świecie? Czy sprawia to piękna muzyka? Czy może bliskość z partnerem. A może ucieczka od szarej rzeczywistości, które tango umożliwia?

Daty zajęć:
8 lutego (niedziela) 14 lutego (sobota) 21 lutego (sobota) – łącznie 8 godzin – koszt warsztatów 80 zł.

Godziny zajęć:

  • 14.30 – 16.00 – grupa początkująca I stopień (dla nieznających podstaw tanga)
  • 16.30 – 18.00 – grupa początkująca II stopień (dla tych, którzy znają podstawy tanga)

Z powodów organizacyjnych zapraszamy przede wszystkim z osobami towarzyszącymi, mile widziane są również osoby indywidualne.

Aby zacząć naukę nie są potrzebne specjalne predyspozycje lub przygotowanie, jest to taniec dla każdego i w każdym wieku!

Warsztaty tanga argentyńskiegoCzym jest tango argentyńskie?

  • Tango to harmonia kobiety i mężczyzny; harmonia ruchów ciał, przez którą wyraża się harmonia ich odczuwania. Harmonia ta jest jednocześnie wynikiem opanowywania namiętności, pożądania, które są wpisane w naturę kobiety i mężczyzny.
  • Tango to intymność, indywidualna, jednorazowa, wyjątkowa relacja pomiędzy partnerką a partnerem. To zmysłowość, czułość, ciepło, bezpieczeństwo.
  • Tango to jedyny w swoim rodzaju taniec, w którym choć byśmy nie chcieli musimy! wejść w rolę partnerki i partnera – mężczyzny i  kobiety w stu procentach. Tu nie ma miejsca na letniość… To taniec zmysłowy, to sensualność, która aby była prawdziwa, prawdziwym musi być to, co dzieje się pomiędzy partnerami…
  • Tango to bycie razem tu i terazprzez magiczne trzy minuty. Emocje i głębokie i odważne (zwłaszcza wymaga to od kobiet) otwarcie się na partnera; poczucie odpowiedzialności za kobietę i otaczanie jej opieką; elegancja, piękno.

Uwaga !!! Liczba miejsc ograniczona. Lekcje poprowadzą instruktorzy: Marianna Dąbek i Aleksander Pyzioł

MARIANNA DĄBEK

Tancerka tanga, akordeonistka, autorka audycji radiowych i artykułów w prasie muzycznej. Tanga argentyńskiego uczyła się od instruktorów z Polski oraz największych mistrzów z Buenos Aires. Szczególny wpływ na kształt jej tańca wywarli przede wszystkim: Agnieszka Porczak i Grzegorz Mikrut, Analia Vega i Marcelo Varela, Pablo Inza i Eugenia Parilla, Eugenia Eberhardt i Sebastian Posadas, Jose Halfon i Virginia Cutillo, Cecilia Garcia. Tango tańczy od niemal siedmiu lat – w tym czasie wzięła udział w wielu seminariach i warsztatach zarówno krajowych jak i międzynarodowych, prowadzi regularne Milongi w każdą środę w krakowskiej Piwnicy pod Baranami.Gra tango koncertując z zespołem Palabra de Musica Fuerte www.palabra.art.pl oraz w duecie Pa Dos www.duetpados.eu Co dla niej jest najważniejsze w tangu? Wzajemne porozumienie między partnerami, jak najdoskonalsze „wyczuwanie” siebie w tańcu, ale również i… zabawa. Gdyż tango to nie tylko charakterystyczna technika ruchu i systematyczna praca nad własnym ciałem, ale przede wszystkim przyjemność.

ALEKSANDER PYZIOŁ                                                                                             

Z tangiem swoją przygodę i pasję zaczął w Krakowie w czasie kiedy to triumfy popularności świeciły tańce latino a tango dopiero zaczynało rozwijać się w szerszym kręgu by zdobyć coraz większe rzesze entuzjastów. Początkowo było to nuevo, w większości nuevo lub tylko. Z czasem doszło zainteresowanie tangiem tradycyjnym, walcem i milongą. Mniejsza przestrzeń oraz bardziej wymagająca i urozmaicona muzyka zmuszają do ciągłego doskonalenia techniki, dokładności i czytelności prowadzenia ale zarazem dają dużo satysfakcji. W tangu jest wiele rzeczy do odkrycia, poznając jedno może się wydawać że jest gdzieś granica ale zbliżając się do niej szybko się okazuje że to tylko drzwi do kolejnego niezbadanego świata co z powodzeniem stara się czynić już od kilku lat.

Zgłoszenia przyjmuje: Ola Dzwierzyńska tel. 14 633 46 27,  pon-pt 8.00-16.00 lub pod adresem mailowym oladzwierzynska@gmail.com

www.csm.tarnow.pl

Szczegóły

Data:
14 lutego 2015
Czas:
14:30 - 18:00
Koszt:
80zł
Kategoria:

Organizator

Centrum Sztuki Mościce
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl

Miejsce

Centrum Sztuki Mościce
Traugutta 1
Tarnów, małopolskie 33-101 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6334600
Strona internetowa:
www.csm.tarnow.pl