Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Warsztaty ze Studiem Sztuki Kobalt

14 stycznia, godz. 10:00 - 13:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every day that begins at 10:00am, repeating until 16 January 2019

10zł

Poniedziałek 14.01.2019

„Czytadło – abecadło”

Warsztat przygotowuje do samodzielnego wykonywania formy książki i notatnika z dostępnych pod ręką materiałów. Korzystanie z surowców odzyskanych – papier makulaturowy, tektura, gazety itp. uczy uczestników odpowiedzialnego podejścia do środowiska naturalnego. Ponadto nietypowość niektórych materiałów, z którymi będziemy pracować rozwija wyobraźnię otwierając na niekonwencjonalne rozwiązania.

Praca nad własnym eksperymentalnym tekstem połączonym z ilustracjami uczy interdyscyplinarnego myślenia. Wytworzenie od początku do końca samodzielnie książki jako dobra kulturowego i wypełnienie ich własnymi ideami wyzwala w uczestnikach poczucie sprawczości i wiarę we własne umiejętności.

Wtorek 15.01.2019

„Wiele historii jednego obrazu”

Działanie z wybranymi dziełami sztuki malarskiej – rekonstrukcja i interpretacja obrazów nadająca im nowy sens. Każdy obraz podzielony jest na  prostokątne części (podobnie jak puzzle) – każdy uczestnik dostaje fragment obrazu, na których odwrocie znajdują się instrukcje – hasła naprowadzające na sposób przekształcenia obrazu. Uczestnicy w twórczy sposób mają zmienić dany fragment – zrobić kolaż, przerysować, powiększyć, zdeformować itp. Interpretacja dotyczyć ma zagadnień związanych z naturą – flory i fauny, żywiołów, ekologii. Użycie różnych technik plastycznych pokaże różnorodność, z jaką można działać w zagadnieniach natury i twórczego przekształcania otoczenia. W dziełach skupimy się na obecności natury – uwidocznimy ją i podkreślimy, a także poddamy analizie względem oryginału. Jest to kolażowa refleksja dotycząca związku człowieka z przyrodą, a finalna forma staje się grupową interpretacją tych zagadnień.

Środa 16.01.2019

„Organizm, który ciągle rośnie”

Wieloelementowy kolaż w przestrzeni przedstawiający wyobrażony organizm, stworzenie które może rozrastać się w niekontrolowany sposób. Będzie to zwierzę, trochę roślina, i trochę grzyb. Podczas pracy grupowej dzieci będą swobodnie komponować różnego rodzaju kształty, łącząc je ze sobą za pomocą sznurków i pasków, przypominających korzenie, macki, ramiona. Co jakiś czas organizm będzie ożywać zmieniając swoje ułożenie – rozpięcie między ścianami, meblami, a podłogą. Instalacja nawiązuje do formy grafu i korzeni.

Prowadzenie Studio Sztuki Kobalt to inicjatywa skupiająca się na edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych, oferująca różnego typu zajęcia i warsztaty twórcze. Stawia sobie za cel rozpowszechnianie praktycznych umiejętności oraz wiedzy na temat kultury i sztuki. Autorski program zajęć uruchamia wyobraźnię i świadomość percepcji. Uczy, że sztuką nie jest poprawnie rysować, ale dobrze widzieć i myśleć.

Studio Kobalt jest prowadzone przez Martę Węglińską i Patrycję Plich.

Marta Węglińska – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunku Malarstwo (2014) oraz Intermedia (2016). Współzałożycielka Galerii Silverado, w ramach której realizowała wystawy, m.in. podczas niezależnych targów sztuki w Sztokholmie raz w Kopenhadze. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Naukowego (2008, 2010, 2014, 2015). Brała udział w wystawach i rezydencjach artystycznych, m.in.: AiR w RedBase Foundation i Sesama (Yogyakarta, Indonezja), Eurasia (Zurich, University of the Arts, Toni Areal), Biennale WRO, Test Exposure (Biblioteka Uniwersytecka, Wrocław).

Patrycja Plich – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, kierunku Intermedia (2016). Podejmuje działania usytuowane pomiędzy mediami, w szczególności wykorzystując specyfikę i możliwości słowa oraz bezpośredniego spotkania z odbiorcą. Autorka projektów indywidualnych, m.in. Wastebooks – notatników z materiałów odzyskanych, uczestniczka wystaw zbiorowych i pobytów rezydencyjnych (Serde Residency, Aizpute, Łotwa; Sorry, we have no rooms available, Użhorod, Ukraina); Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Naukowego (2017).

14-16.01.2019, poniedziałek-środa

grupa I g. 10:00-11:30

grupa II g. 12:00-13:30

wiek uczestników: 6-10 lat

prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt (Patrycja Plich i Marta Węglińska)

koszt: 10 zł za dzień / uczestnik

miejsce: BWA w Tarnowie, ul. Słowackiego 1

Materiały zapewnia organizator.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520.

Szczegóły

Data:
14 stycznia
Czas:
10:00 - 13:30
Koszt:
10zł
Kategoria:

Organizator

Biuro Wystaw Artystycznych
Telefon:
14 6888820-21
Email:
biuro@bwa.tarnow.pl
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
dzieci

Miejsce

Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Słowackiego 1
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 6888820-21
Strona internetowa:
www.bwa.tarnow.pl