
- dyskusje
- festiwale
- filmy
- koncerty
- konkursy
- kursy
- spektakle
- spotkania
- uroczystości patriotyczne
- warsztaty
- wernisaże
- wieczory autorskie
- wystawy
- wystawy i wernisaże
Fisz Emade Tworzywo
2 kwietnia, 19:00 - 21:00
99 zł
Fisz Emade Tworzywo powracają do Tarnowa! Tym razem z materiałem z ostatniego albumu “Ballady i protesty”.
Po ogromnym sukcesie podwójnego albumu „Ballady i Protesty”grupa wyrusza w kolejną trasę koncertową, na której zabrzmią m.in. takie utwory jak „Nie za miłe wiadomości”, „Za mało czasu” i „OK Boomer!”. Fisz i Emade razem ze swoim składem od początku lat dwutysięcznych tworzą świeżą, oryginalną, osobistą i inteligentną ścieżkę dźwiękową do zmieniających się czasów. W muzyce umiejętnie czerpią z najnowszych trendów w hip-hopie i elektronice, a w tekstach wnikliwie komentują sytuację polityczną i nastroje społeczne w kraju oraz zjawiska zachodzące we współczesnej kulturze. W ten sposób na przestrzeni lat powstały m.in. takie albumy jak „Mamut”, „Drony”i „Radar”, które zebrały entuzjastyczne recenzje i odniosły znaczący sukces komercyjny.
Wraz z upływem lat, twórczość Fisz Emade Tworzywo staje się coraz bardziej bezkompromisowa, a spojrzenie na rzeczywistość ostrzejsze. Natomiast koncertowo grupa jest obecnie w życiowej formie.
Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej.
Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie.
W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.
Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa.
9 marca 2018 r. ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000- 2011 – “Numer 1”. To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hiphop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.
Przedsprzedaż biletów od 2 lutego 2023 r. od 12:00 on-line (link w lewej górnej części artykułu) oraz w Marzeniu w godzinach pracy kasy.